Լուկաշենկոն շնորհավորել է ՀՀ նախագահին
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանին ծննդյան օրվա առթիվ շնորհավորական ուղերձ է հղել է Բելառուսի Հանրապետության նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն:
Նա ընդգծել է, որ Բելառուսում բարձր են գնահատում նախագահ Արմեն Սարգսյանի անձնական ներդրումը հայ-բելառուսական բարեկամական հարաբերությունների խորացման գործում:
«Վստահ եմ, որ Ձեր նպատակասլացությունը, հեղինակությունը և պետական գործչի հարուստ փորձը հետագայում ևս կծառայեն տարբեր ոլորտներում մեր երկրների միջև փոխշահավետ համագործակցության առաջխաղացմանը»,- ասվում է Լուկաշենկոյի շնորհավորական ուղերձում:
Բելառուսի նախագահը Հայաստանի Հանրապետության նախագահին մաղթել է քաջառողջություն և հաջողություն բոլոր ծրագրերում ու նոր նախաձեռնություններում:

Александр Лукашенко поздравил президента Армении
По случаю дня рождения президента Республики Армена Саркисяна ему направил поздравительное послание президент Республики Беларусь Александр Лукашенко.
Он подчеркнул, что в Республике Беларусь высоко ценят персональный вклад президента Армена Саркисяна в углубление дружественных армяно-белорусских отношений.
"Уверен, что Ваши целеустремлённость, авторитет и богатый опыт государственного деятеля будут и далее служить продвижению взаимовыгодного сотрудничества между нашими странами в различных сферах», - сказано в поздравительном послании Александра Лукашенко.
Президент Беларуси пожелал президенту Республики Армения крепкого здоровья и успехов в осуществлении всех планов и начинаний.