Բակո Սահակյանը հանդիպել է ամերիկյան «Սթարքի» ընկերության ներկայացուցիչների հետ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հունիսի 29-ին Ստեփանակերտի կենտրոնական մարզադաշտում մասնակցել է ամերիկյանհանրահայտ «Սթարքի» ընկերության կողմից լսողական խնդիրներ ունեցող Արցախի քաղաքացիներին ժամանակակից լսողական սարքերի տրամադրման արարողությանը:
Նույն օրը Նախագահն ընդունել է «Սթարքի» ընկերության ներկայացուցիչներին եւ քննարկել նրանց հետ առողջապահության ոլորտում մի շարք ծրագրերի իրականացմանն առնչվող հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը երախտագիտություն է հայտնել ընկերությանն Արցախում բարեգործական ծրագրերի իրականացման համար՝ նշելով, որ դրանք պահանջված են ու կարեւոր:
Հանդիպմանը մասնակցում էին ԱՀ առողջապահության նախարար Արայիկ Բաղրյանը, «Արաբկիր» միացյալ մանկական բարեգործական հիմնադրամի հիմնադիր Արա Բաբլոյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Bako Sahakyan Met With the Representatives of the American "Starkey" Company
On 29 June Artsakh Republic President Bako Sahakyan took part in the ceremony of providing modern hearing aids by the world-famous American "Starkey" company to Artsakh citizens with hearing problems held in Stepanakert Central Stadium.
The same day the President received representatives of the "Starkey" company to discuss issues related to the implementation of a number of programs in the healthcare system.
President Sahakyan expressed gratitude to the company for realizing charitable projects in Artsakh noting their demanded and significant nature.
Artsakh Republic minister of healthcare Arayik Baghryan, founder of the "Arabkir" United Children's Charity Foundation Ara Babloyan and other officials partook at the meeting.