Բակո Սահակյանը հանդիպել է ամերիկյան «Սթարքի» ընկերության ներկայացուցիչների հետ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հունիսի 29-ին Ստեփանակերտի կենտրոնական մարզադաշտում մասնակցել է ամերիկյանհանրահայտ «Սթարքի» ընկերության կողմից լսողական խնդիրներ ունեցող Արցախի քաղաքացիներին ժամանակակից լսողական սարքերի տրամադրման արարողությանը:
Նույն օրը Նախագահն ընդունել է «Սթարքի» ընկերության ներկայացուցիչներին եւ քննարկել նրանց հետ առողջապահության ոլորտում մի շարք ծրագրերի իրականացմանն առնչվող հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը երախտագիտություն է հայտնել ընկերությանն Արցախում բարեգործական ծրագրերի իրականացման համար՝ նշելով, որ դրանք պահանջված են ու կարեւոր:
Հանդիպմանը մասնակցում էին ԱՀ առողջապահության նախարար Արայիկ Բաղրյանը, «Արաբկիր» միացյալ մանկական բարեգործական հիմնադրամի հիմնադիր Արա Բաբլոյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Президент Арцаха принял представителей компании "Старки"
29 июня на Центральном стадионе Степанакерта президент Республики Арцах Бако Саакян присутствовал на церемонии вручения состороны известной американской компании "Старки" современных слуховых аппаратов гражданам Арцаха, имеющим проблемы со слухом.
В тот же день глава государства принял представителей компании "Старки" и обсудил с ними вопросы, касающиеся осуществления ряда программ в сфере здравоохранения.
Бако Саакян выразил признательность компании за реализацию благотворительных проектов в Арцахе, отметив их востребованность и важность.
Во встрече приняли участие министр здравоохранения Республики Арцах Араик Багирян, основатель Объединенного детского благотворительного фонда "Аревик" Ара Баблоян, другие должностные лица.