Մինսկ-2019․ Արթուր Հովհաննիսյանը՝ Եվրոպական խաղերի չեմպիոն
Բռնցքամարտիկ Արթուր Հովհաննիսյանը (49 կգ) դարձավ երկրորդ Եվրոպական խաղերի չեմպիոն, տեղեկացնում է ՀԱՕԿ։
Եզրափակիչում Հովհաննիսյանը մենամարտեց վրացի Սախիլ Ալախվերդովիի հետ և 4։1 հաշվով հաղթանակ տոնեց։
Եվրոպական խաղերի ծրագրում ընդգրկված բռնցքամարտը նաև Եվրոպայի առաջնություն էր, ուստի Արթուր Հովհաննիսյանը նվաճեց նաև Եվրոպայի չեմպիոնի կոչումը։
Հիշեցնենք, որ Մինսկում ընթացող Եվրոպական խաղերում Արթուր Հովհաննիսյանը պայքարը սկսել էր 1/8 եզրափակիչից, որտեղ 5:0 հաշվով հաղթել էր Բելառուսը ներկայացնող Եվգենի Կարմիլչուկին:
1/4 եզրափակիչում Հովհաննիսյանը 4։1 հաշվով պարտության էր մատնել ռումինացի Կոսմին Գիրլեանուին, իսկ կիսաեզրափակիչում 3։2 հաշվով հաղթել էր իռլանդացի Ռեգան Դալիին։
Հունիսի 30-ին Եվրոպական խաղերի ոսկե մեդալի համար կպայքարի նաև Հովհաննես Բաչկովը (64 կգ)։ Ավելի վաղ Կարեն Տոնականյանը (60 կգ) և Գոռ Ներսեսյանը (81 կգ) դարձել են բրոնզե մեդալակիրներ։

Минск-2019: Артур Оганесян - чемпион Европейских игр
Боксер Артур Оганесян (49 кг) стал чемпионом вторых Европейских игр. Об этом сообщает пресс-служба НОК Армении.
В финале Оганесян боролся с грузином Сахилом Алахвердовым и одержал победу со счетом 4:1.
Включенный в Европейские игры бокс являлся также чемпионатом Европы, поэтому Артур Оганесян завоевал также титул чемпиона Европы.
Напомним, что на Европейских играх в Минске Артур Оганесян начал борьбу с 1/8 финала, где одержал победу над представителем Беларуси Евгением Кармильчуком со счетом 5:0.
В 1/4 финала Оганесян добился преимущества над румыном Космином Гирляну со счетом 4:1, а в полуфинале одержал победу над ирландцем Реганом Дали со счетом 3:2.