Արամ Առաջինը հյուրընկալել է Աննա Հակոբյանին
ՀՀ վարչապետի տիկին, ‹‹Իմ քայլը›› և ‹City of smile/Ժպիտների քաղաք›› բարեգործական հիմնադրամների հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ Աննա Հակոբյանը հուլիսի 2-ին Անթիլիասի մայրավանքում հյուրընկալվել է Մեծի Տանն Կիլիկիո կաթողիկոս Արամ Առաջինին։ Այս մաիսն հայտնում է Աննա Հակոբյանի գրասենյակը:
Հանդիպմանը ներկա է գտնվել Լիբանանում ՀՀ դեսպան Վահագն Աթաբեկյանը։ Հանդիպմանը տիկին Հակոբյանը պատմել է Լիբանանում իր ծրագրերի և հանդիպումների մասին, ներկայացրել իր ղեկավարած երկու հիմնադրամների գործունեությունը։
Նույն օրը Աննա Հակոբյանն այցելել է Հայոց ցեղասպանության որբերի Արամ Պեզիքյան թանգարան։ Լիբանանում ՀՀ դեսպան Վահագն Աթաբեկյանի և թանգարանի պատասխանատու Գրիգոր Ալուզյանի ուղեկցությամբ Աննա Հակոբյանը շրջել է թանգարանի տարածքով, ծանոթացել թանգարանի ստեղծման պատմությանն ու ցուցանմուշներին։ Այցի ավարտին Աննա Հակոբյանը գրառում է կատարել թանգարանի հուշամատյանում։ Աննա Հակոբյանը եղել է նաև ‹‹Թռչնոց բույն›› մանկատանը։

Catholicos Aram I of Great House of Cilicia Hosts Anna Hakobyan
On July 2, His Holiness Aram I, Catholicos of the Great House of Cilicia hosted Anna Hakobyan, spouse of Armenia’s Prime Minister, chairwoman of the Board of Trustees of My Step and City of Smile charitable foundations in Antelias. The meeting was also attended by Armenian Ambassador to Lebanon Vahagn Atabekyan.
During the meeting Anna Hakobyan introduced her programs and meetings in Lebanon, the activities of the two foundations to His Holiness Aram I.
On the same day Anna Hakobyan visited the Armenian Genocide Orphans' "Aram Bezikian" Museum. She toured the Museum, got acquainted with the history of its establishment and the exhibits. At the end of the visit Mrs. Hakobyan left a note in the Memory Book of the Museum. Anna Hakobyan also visited the Birds’ Nest orphanage.