Արարատ Միրզոյանի գլխավորած պատվիրակությունն աշխատանքային այցով կմեկնի ԱՄՆ
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի գլխավորած պատվիրակությունը հուլիսի 14-18-ն աշխատանքային այցով կգտնվի Վաշինգտոնում, հուլիսի 19-21-ը՝ Բոստոնում, իսկ հուլիսի 25-26-ը՝ Նյու Յորքում:
Արարատ Միրզոյանի գլխավորած պատվիրակության կազմում են ՀՀ ԱԺ Հայաստան-ԱՄՆ բարեկամական խմբի ղեկավար, ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության ղեկավար Լիլիթ Մակունցը, ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը, ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության քարտուղար Արման Աբովյանը և ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ Աննա Կարապետյանը:

Делегация во главе с Араратом Мирзояном посетит США
Возглавляемая спикером Национального Собрания Республики Армения Араратом Мирзояном делегация с рабочим визитом 14-18 июля посетит Вашингтон, 19-21 июля – Бостон, а 25-26 июля – Нью-Йорк. Об этом сообщает Panorama.am со ссылкой на пресс-службу парламента РА.
В состав возглавляемой Араратом Мирзояном делегации вошли руководитель группы дружбы Армения-США, глава фракции "Мой шаг" Лилит Макунц, глава фракции "Просвещенная Армения" Эдмон Марукян, секретарь фракции "Процветающая Армения" Арман Абовян и заместитель председателя постоянной комиссии НС по государственно-правовым вопросам Анна Карапетян.