Արցախի Հանրապետության ԱԳՆ ղեկավարը հանդիպել է Հայաստանի Հանրապետության Անվտանգության խորհրդի քարտուղարին
Հուլիսի 17-ին Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Մասիս Մայիլյանը հանդիպել է աշխատանքային այցով Ստեփանակերտում գտնվող Հայաստանի Հանրապետության Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանին:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են երկու հայկական պետությունների արտաքին և անվտանգային քաղաքականություններին վերաբերող մի շարք հարցեր:
Արցախի ԱԳՆ ղեկավարը  նշել է Հայաստանի ազգային անվտանգության նոր ռազմավարության մշակման միջգերատեսչական հանձնախմբի ստեղծման կարևորությունը: Հաշվի առնելով Արցախի Հանրապետության և Հայաստանի Հանրապետության անվտանգային ընդհանուր միջավայրը՝ Մասիս Մայիլյանն ընդգծել է տվյալ փաստաթղթի մշակման աշխատանքներում Արցախից փորձագետներ ներգրավելու նպատակահարմարությունը:

Artsakh Republic Foreign Minister Met with the Security Council Secretary of the Republic of Armenia
On July 17, Minister of Foreign Affairs of the Republic of Artsakh (Nagorno Karabakh Republic) Masis Mayilian met with Secretary of the Security Council of the Republic of Armenia Armen Grigoryan, who had arrived in Stepanakert on a working visit.
During the meeting, the sides discussed a range of issues related to the foreign and security policies of the two Armenian states.
The Foreign Minister of Artsakh noted the importance of establishing an inter-ministerial commission on elaborating a new National Security Strategy of Armenia. Taking into account the general security environment of the Republic of Artsakh and the Republic of Armenia, Masis Mayilian stressed the expediency of involving experts from Artsakh in the process of preparation of this document.