Նախագահ Արմեն Սարգսյանը հանդիպել է ՄԹ Եվրոպայի և Ամերիկայի հարցերով նորանշանակ պետնախարարի հետ
Ոչ պաշտոնական այցով Միացյալ Թագավորությունում գտնվող՝ Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը հանդիպել է Միացյալ Թագավորության Եվրոպայի և Ամերիկայի հարցերով նորանշանակ պետնախարար Քրիստոֆեր Պինչերի հետ:
Նախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորել է Քրիստոֆեր Պինչերին նախարարի պաշտոնը ստանձնելու առթիվ և  համոզմունք հայտնել, որ նրա պաշտոնավարման ընթացքում Հայաստանի ու Միացյալ Թագավորության միջև փոխգործակցությունը կխորանա և կամրապնդվի:
Քրիստոֆեր Պինչերն, իր հերթին, ուրախությամբ նշել է, որ նախագահ Սարգսյանն օտարերկրյա պետության առաջին նախագահն է, ում հետ նա առիթ է ունենում հանդիպելու պաշտոնը ստանձնելուց հետո՝ ընդգծելով, որ Հայաստանն արժեքավոր և կարևոր գործընկեր է իր երկրի համար:
Զրուցակիցները ոչ պաշտոնական միջավայրում քննարկել են Հայաստան-ՄԹ երկկողմ օրակարգին, ինչպես նաև տարածաշրջանային զարգացումներին առնչվող հարցեր։

В Великобритании президент Армении встретился с Госсекретарем по вопросам Европы и Америки
Находящийся с неофициальным визитом в Соединённом Королевстве Великобритании и Северной Ирландии президент Республики Армения Армен Саркисян встретился с новоназначенным Госсекретарем по вопросам Европы и Америки Кристофером Пинчером. Об этом сообщает пресс-служба президента РА.
Президент Армен Саркисян поздравил Кристофера Пинчера с вступлением на пост министра и выразил уверенность, что в ходе его пребывания в должности взаимодействие между Арменией и Соединенным Королевством будет углубляться и укрепляться.
Кристофер Пинчер, в свою очередь с радостью отметил, что ерезидент Саркисян – первый президент зарубежного государства, с которым он встретился после вступления в должность, подчеркнув, что Армения является ценным и важны партнёром для его страны.
Собеседники в неофициальной обстановке обсудили вопросы, касающиеся двусторонней повестки отношений Армении с Соединённым Королевством, а также коснулись региональной тематики.