Մեծ Բրիտանիան կդյուրացնի վիզային ռեժիմը գիտնականների համար
Մեծ Բրիտանիայի իշխանությունները ծրագրում են գիտաշխատողների համար տարվա վերջին դյուրացնել վիզային ռեժիմը: Այս մասին հայտարարել է երկրի վարչապետ Բորիս Ջոսոնը:
«Որպեսզի մենք շարունակենք մնալ գիտության առաջմղման առաջամարտիկը, մենք պետք է ջանքեր գործադրենք, որ մեր միգրացիոն համակարգը գրավի աշխարհի լավագույն ուղեղները», – ասել է Ջոնսոնը:
Նա կարծում է, որ նորարարության արդյունքում երկիր կժամանեն ավելի շատ հետազոտողներ և գիտնականներ ամբողջ աշխարհից և Մեծ Բրիտանիան կամրապնդի «գիտական գերտերության» իր կարգավիճակը:

Великобритания упростит визовый режим для ученых
Власти Великобритании планируют запустить в конце года облегченный визовый режим для научных сотрудников. Об этом заявил премьер-министр Борис Джонсон в четверг, 8 августа, передает Корреспондент.
"Для того, чтобы мы продолжали лидировать в продвижении знаний, мы должны прилагать усилия, чтобы наша иммиграционная система привлекала самые лучшие умы со всего мира", – сказал политик.
Джонсон считает, что в результате нововведения в страну будут приезжать больше исследователей и научных специалистов со всего мира, и Великобритания закрепит свой статус "научной сверхдержавы".