Մակրոնն ու Ջոնսոնը կհանդիպեն Փարիզում
Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնն օգոստոսի 22-ին Փարիզում բանակցություններ կանցկացնի Մեծ Բրիտանիայի վարչապետ Բորիս Ջոնսոնի հետ: Այս մասին այսօր, ինչպես փոխանցում է ՏԱՍՍ գործակալությունը, Reuters-ին հայտնել է Ելիսեյան պալատի ներկայացուցիչը:
Բանակցությունների օրակարգում են մի շարք խնդիրների քննարկումներ՝ կապված ինչպես Brexit-ի, այկնպես էլ Սիրիայի և Իրանի միջուկային գործարքի հետ:
Ինչպես հայտնել է Franceinfo-ն, Ջոնսոնը փորձում է հասնել համաձայնության` Brexit-ի պայմանների մասին նոր բանակցություններ սկսելու վերաբերյալ, սակայն ԵՄ ներկայացուցիչները հասկացնում են, որ մտադիր չեն նման քայլի գնալու և կողմ են արդեն իսկ ձեռք բերված պայմանավորվածությունները պահելուն:

Макрон и Джонсон встретятся в Париже
Президент Франции Эмманюэль Макрон проведет переговоры с премьер-министром Великобритании Борисом Джонсоном в Париже 22 августа. Об этом, как передает агентство ТАСС, представитель Елисейского дворца сообщил сегодня агентству Reuters.
В программе переговоров - обсуждение ряда проблем, связанных с предстоящим выходом Великобритании из Европейского союза. Будут также рассмотрены вопросы, связанные с ситуацией в Сирии и договоренностями в ядерной сфере с Ираном.
Как сообщила радиостанция Franceinfo, Джонсон добивается согласия на проведение новых переговоров по условиям Brexit, однако представители Евросоюза дают понять, что не намерены пойти на подобный шаг и будут придерживаться договоренностей, которые были достигнуты ранее.