Զարեհ Սինանյանն աշխատանքային այցով մեկնել է Կիպրոսի Հանրապետություն
Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը Կիպրոսի նախագահի Արտերկրյա և հումանիտար հարցերով հանձնակատար Ֆոտիս Ֆոտիուի հրավերով մեկնել է Կիպրոսի Հանրապետություն՝ Նիկոսիայում անցկացվող Կիպրական սփյուռքի համաշխարհային համաժողովին մասնակցելու նպատակով: Այս մասին հայտնում են ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակից:
Այցի ընթացքում Զարեհ Սինանյանը կհանդիպի Կիպրոսի նախագահ Նիկոս Անաստասիադիսի, Կիպրոսի Ներկայացուցիչների պալատի նախագահ Դեմետրիս Սիլուրիսի, Արտերկրյա և հումանիտար հարցերով հանձնակատար Ֆոտիս Ֆոտիուի, Կիպրոսի ներկայացուցիչների պալատում հայ համայնքի պետական ներկայացուցիչ Վարդգես Մահտեսյանի, ինչպես նաև հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ:
Այցի ընթացքում Գլխավոր հանձնակատարը կմասնակցի Հայաստան-Կիպրոս երկկողմ, այնուհետ Հայաստան-Կիպրոս-Հունաստան ձևաչափով սփյուռքի հարցերի շուրջ եռակողմ հանդիպմանը: Նախատեսվում է այց նաև «Մելքոնյան» կրթական հաստատություն:

Armenia’s Chief Commissioner for Diaspora Affairs Departs for Cyprus on Working Visit
Armenia’s Chief Commissioner for Diaspora Affairs Zareh Sinanyan departed for Cyprus at the invitation of Presidential Commissioner for Humanitarian Issues and Overseas Cypriots, Fotis Fotiou, Sinanyan’s Office told Armenpress.
Zareh Sinanyan will take part in the World Conference of Overseas Cypriots in Nicosia.
Sinanyan will meet with the top leadership of the country, including President Nicos Anastasiades. He is also scheduled to meet with the Armenian community representatives.
During the visit the Chief Commissioner for Diaspora Affairs will participate in Armenia-Cyprus bilateral and Armenia-Cyprus-Greece trilateral meetings. A visit to the Melkonyan educational facility is also expected.