ԱՄՆ-ը կաշխատի Ռուսաստանին G7 վերադարձնելու ուղղությամբ
Միացյալ Նահանգները կաշխատեն Ռուսաստանին «Մեծ յոթնյակ» վերադարձնելու ուղղությամբ: Այս մասին հայտնել է ԱՄՆ պետքարտուղար Մայք Պոմպեոն Fox59 հեռուստաալիքին տված հարցազրույցում:
Հարցին՝ թե համաձայն է արդյոք նախագահ Թրամփի հայտարարությանն առ այն, որ Ռուսաստանին հարկավոր է հաջորդ տարի հետ կանչել G7 գագաթաժողով, նա պատասպանել է, որ «ԱՄՆ պետք է դա անի»:
«Նախագահը գտնում է, որ դա այն է, ինչ մենք պետք է անենք: Ես աշխատում եմ նախագահի համար: Իհարկե, մենք աշխատելու ենք այդ նպատակին հասնելու համար», - ասել է Պոմպեոն:

Помпео: США будут работать над возвращением РФ в G7
Госсекретарь США Майк Помпео пообещал, что Соединенные Штаты будут работать над возвращением России в G7. Об этом он заявил в интервью телеканалу Fox59, передает Корреспондент.
На вопрос, согласен ли Помпео с заявлением президента Дональда Трампа о том, что Россию следует пригласить обратно на саммит G7 в следующем году, он ответил, что США "должны это делать".
"Президент считает, что это то, что мы должны делать. Я работаю на президента. Конечно, мы будем работать для достижения этой цели", - сказал Помпео.