Ռադիոփոխանակման ևս մեկ չնույնականացված մասնակից. Ռոբոտ Ֆյոդորը՝ Էրդողանի մասին
Ռոբոտ Ֆյոդորը (FEDOR - Final Experimental Demonstration Object Research), որը գտնվում է Միջազգային տիեզերակայանին միակցված «Սոյուզ ՄՍ-14» տիեզերանավում, Twitter-ում հայտնել է էկզոկմախքի փորձարկումների մեկնարկի մասին: Այս մասին հայտնում է Lenta.ru-ն:
«Այսօր սկսեցինք էկզոկմախքի փորձարկումները»,- նշել է նա:
Դրանից բացի, Ֆյոդորը հիշատակել է օգոստոսի 27-ին անցկացված Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ տեսակամուրջի մասին, սակայն չի հիշել կողքին գտնվող թուրք առաջնորդ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանին՝ նրան անվանելով «ռադիոփոխանակման ևս մեկ չնույնականացված մասնակից»:
Մարդակերպ փրկարար-ռոբոտ FEDOR-ը Ռուսաստանի ԱԻՆ-ի պատվերով ստեղծվել է «Անդրոիդային տեխնիկա»-ի և Հեռանկարային հետազոտությունների հիմնադրամի կողմից:

Робот Федор не узнал Эрдогана и начал испытания экзоскелета
Робот Федор (FEDOR - Final Experimental Demonstration Object Research), который находится на пристыковавшемся к Международной космической станции (МКС) корабле ''Союз МС-14'', сообщил о начале испытаний экзоскелета в Twitter, передает Lenta.ru
''Сегодня начали испытания экзоскелета'', - написал он.
Кроме того, Федор упомянул о прошедшем 27 августа телемосте с президентом России Владимиром Путиным, однако не вспомнил находившегося рядом турецкого лидера Реджепа Тайипа Эрдогана, назвав его ''еще одним не идентифицированным участником радиообмена''.
Утром 24 августа ''Союз МС-14'' не смог пристыковаться к МКС. Причиной этого ''Роскосмос'' назвал неисправности усилителя сигналов системы взаимных измерений ''Курс'' на малом исследовательском модуле № 2 (МИМ2) ''Поиск'' российского сегмента МКС. Вторая попытка стыковки космического корабля со станцией, состоявшаяся утром 27 августа, оказалась успешной.