Խոստանում եմ դառնալ Հայաստանի քաղաքակրթության ու մշակույթի դեսպանը. Պյոտր Սվիտալսկի
Օգոստոսի 29-ին Հայաստանում ԵՄ պատվիրակությունը կազմակերպել էր հրաժեշտի ընդունելություն նվիրված ԵՄ դեսպան Պյոտր Սվիտալսկիի Հայաստանում դիվանագիտական առաքելության ավարտին, փոխանցում է NEWS.am:
«Շնորհակալ եմ բոլորին: Հայաստանում ապրելն ինձ համար մեծագույն հաճույք էր, ու ես ձեր երկրի մեծ երկրպագուն եմ: Խոստանում եմ դառնալ Հայաստանի քաղաքակրթության ու մշակույթի դեսպանը», - իր ողջույնի խոսքում նշել է դեսպանը:
Միջոցառման ընթացքում ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը դեսպանին հանձնել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի շնորհակալագիրը, որով դեսպան Սվիտալսկին պագևատրվեց Եվրոպական միության և Հայաստանի Հանրապետության միջև դիվանագիտական կապերի ամրապնդման և խորացման գործում ունեցած ավանդի համար:

I Promise I will be Ambassador of Armenian Civilization and Culture: Świtalski
The European Union (EU) Delegation to Armenia on Wednesday organized a farewell reception dedicated to the completion of the diplomatic mission of EU Ambassador Piotr Świtalski in ArmeniaNews.am reports.
“Thank you all,” the Ambassador noted in his welcoming speech. “I have enjoyed staying in Armenia and I am a big fan of your country. I promise I will be the Ambassador of Armenian civilization and culture.”
During the event, Armenian Deputy Prime Minister Mher Grigoryan handed a Letter of Appreciation to the outgoing EU Ambassador from Prime Minister Nikol Pashinyan, awarding Ambassador Świtalski for valuable contribution to the strengthening and deepening of diplomatic relations between the EU and Armenia.