Նախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ալեքսանդր Լուկաշենկոյին՝ ծննդյան 65-ամյակի առթիվ
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Բելառուսի Հանրապետության նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոյին՝ ծննդյան 65-ամյակի առթիվ: Ուղերձում մասնավորապես ասվում է.
«Բելառուսի ժամանակակից ողջ պատմությունը, որը նշանավորվել է պետության սոցիալ-տնտեսական զարգացման հաջողություններով և միջազգային լայն համագործակցության ձևավորմամբ, անխզելիորեն կապված է Ձեր անվան հետ:
Հաճույքով եմ հիշում իմ վերջին այցը Բելառուս՝ մասնակցությունը Եվրոպական երկրորդ խաղերի փակման՝ հրաշալի կազմակերպված արարողությանը, բարեկամության և փոխըմբռնման մթնոլորտում կայացած մեր բովանդակալից զրույցը, ինչպես նաև Բարձր տեխնոլոգիաների պարկ իմ այցելությունը:
Համոզված եմ, որ համատեղ ջանքերով կիրականացվեն կոնկրետ ուղղություններով փոխշահավետ համագործակցությունն ընդլայնելու մեր պայմանավորվածությունները:

Президент Армении направил поздравительное послание Александру Лукашенко
Президент Республики Армен Саркисян направил поздравительное послание президенту Беларуси Александру Лукашенко по случаю 65-летия.
"Вся современная история Беларуси, отмеченная успехами в социально-экономическом развитии государства и формированием широкого международного сотрудничества, неразрывно связана с Вашим именем.
С удовольствием вспоминаю свой последний визит в Беларусь, участие в чудесно организованной церемонии закрытия Вторых Европейских игр, нашу содержательную беседу, состоявшуюся в атмосфере взаимопонимания, а также посещение мною Парка высоких технологий.
Уверен, что совместными усилиями наши договорённости о расширении взаимовыгодного сотрудничества по конкретным направлениям будут реализованы.