ՍԴ-ն կքննի Ռոբերտ Քոչարյանի կալանքի սահմանադրականության հարցը
Սահմանադրական դատարանում այսօր կայանալու է Ռոբերտ Քոչարյանի դիմումի հիման վրա ՀՀ քրեական դատավարության օրենսգրքի երկու հոդվածով սահմանադրության համապատասխանելիության հարցի քննությունը։
ՍԴ-ի դիմաց բողոքի ակցիա են իրականացնում մի կողմում ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի համախոհները, մյուս կողմում՝ ընդդիմադիրները, գրում է Aysor-ը։
Նշենք նաև, որ Սահմանադրական դատարանի դատավոր Վահե Գրիգորյանը միջնորդություն է ներկայացրել Հրայր Թովմասյանի, Արևիկ Պետրոսյանի և Հրանտ Նազարյանի մասնակցության անհնարինության վերաբերյալ։
Վերջիններս, ըստ Վահե Գրիգորյանի, նախկինում առնչվել են Մարտի 1-ի գործի վերաբերյալ որոշումների ընդունմանը և չեն կարող անկողմնակալ լինել Քոչարյանի ներկայացրած դիմումը քննելիս։

Constitutional Court to examine application of Armenia’s second president today
Armenia’s Constitutional Court will examine today the constitutionality of an article of Armenia's Criminal code on the basis of the application filed by Armenia’s president Robert Kocharyan.
Supporters of the second president as well as those against him gathered in front of the court, Aysor reports.
Judge of the CC Vahe Grigoryan submitted a motion about the impossibility of participation of Hrayr Tovmasyan, Arevik Petrosyan and Hrant Nazaryan in the examination due to their participation in making decision over March 1 case earlier.