Ֆրանսիական THALES Group-ի հետ քննարկվել են Հայաստանում գործունեություն ծավալելու հեռանկարները
ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Տիգրան Խաչատրյանն այսօր հանդիպել է ֆրանսիական «Թալես» ընկերության ներկայսցուցիչների հետ:
Նախարարն իր ողջույնի խոսքում նշել է.«Բարի գալուստ Հայաստան: Լիահույս ենք, որ այցի ընթացքում կբացահայտեք Հայաստանը: Ներդրողների աջակցման մեր թիմը պատրաստակամ է արձագանքել այն բոլոր հարցերին, որ կծագեն ձեզ մոտ»:
Ընկերության ներկայացուցիչ Պոլ Ռեմին նշել է, որ պատվիրակությունը գույքագրում է Հայաստանում առկա հնարավորությունները` այստեղ գործունեություն ծավալելու և ծրագրեր իրականացնելու նպատակով: Նախատեսվում են հանդիպումներ պետական մարմինների ներկայացուցիչների, ինչպես նաև նորարարական և բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտում գործունեություն իրականացնող հայկական ընկերությունների հետ:
Հանդիպման ընթացքում երկուստեք կարևորվել է բարձր տեխնոլոգիաների վրա հենված տնտեսության խթանումը: Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել շարունակել քննարկումները համագործակցության շրջանակի վերաբերյալ:
THALES Group-ը ֆրանսիական ընկերություն է, որը պատրաստում է էլեկտրոնային համակարգեր և մատուցում ծառայություններ ավիացիոն-տիեզերական, պաշտպանական, տրանսպորտային և անվտանգության ոլորտներում:

THALES Group representatives discuss prospects of launching activity in Armenia
Armenian Minister of Economy Tigran Khachatryan met with the representatives of THALES Group in Yerevan, the ministry told Armenpress.
At the meeting minister Khachatryan welcomed the company representatives in Armenia. “We hope that during your visit you will discover Armenia. Our team of supporting investors is ready to react to all issues you will have”, he said.
One of the company representatives stated that the delegation is examining the existing opportunities in Armenia with a view to launch an activity and implement programs here. Meetings are expected with the state officials, as well as the Armenian companies engaged in innovative and high technologies.
During the meeting the two sides highlighted boosting the economy that is based on high technologies. An agreement was reached to continue the discussions on the cooperation framework.