Անկարայում Լիբանանի դեսպանը կանչվել է Թուրքիայի ԱԳՆ
Թուրքիայում Լիբանանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Գասսան Մուալլիմը հրավիրվել է Թուրքիայի արտգործնախարարություն՝ նախօրեին Բեյրութում Թուրքիայի դեսպանատան դարպասից կախած պաստառի կապակցությամբ, փոխանցում է ermenihaber-ը:
Բեյրութում Թուրքիայի դեսպանատան դարպասին փակցվել էր Թուրքիայի դրոշը՝ վրան պատկերված գանգ՝ հետևյալ գրությամբ. «Դուք ձեր տեղը նստեք»:
Թուրքական կողմը Լիբանանի դեսպանին մտահոգություն է հայտնել այդ միջադեպի կապակցությամբ՝ նշելով, որ միայն այն փաստը, որ դրոշ կախողները կարողացել են մոտենալ դեսպանատան դարպասին, արդեն իսկ մտահոգիչ է դեսպանատան անվտանգության տեսանկյունից:
Պահանջվել է, որ Լիբանանի պատկան մարմիններն անհապաղ ձեռնարկեն համապատասխան անվտանգության միջոցներ Լիբանանում Թուրքիայի ներկայացուցչություններն անվտանգ պահելու հարցում:
Նշվում է, որ Թուրքիայի դեսպանատունը նույնպես դիմել է Լիբանանի համապատասխան գերատեսչությունների  իրենց ներկայացուցչությունների անվտանգության ապահովման խնդրով:

Посол Ливана вызван в МИД Турции
5 сентября утра группа из 8-10 человек вывесила на ворота канцелярии посольства Турции в Бейруте кусок ткани  с содержащими угрозы надписями, передает TRT.
В связи с этим в Министерство иностранных дел Турции был вызван посол Ливана в Анкаре Гассан Муаллим, которому был выражено беспокойство в связи с этим обстоятельством.
Турецкая сторона указала, что тот факт, что вышеуказанные лица смогли приблизиться к воротам канцелярии прежде всего вызывает обеспокоенность с точки зрения безопасности турецкого посольства.
Наряду с этим МИД Турции призвал к незамедлительному принятию мер по обеспечению безопасности турецких интересов в Ливане, и прежде всего посольства Турции в Бейруте.