Հայ-թուրքական հարաբերությունների ուղղությամբ ունենք ոչ ողջունելի իրողություններ. Մնացականյան
«Հայ-թուրքական հարաբերությունների ուղղությամբ ունենք  ոչ ողջունելի  իրողություններ»,- լրագրողների հետ հանդիպմանն ասել է ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը, հայտնում է «Panorama.am»-ը:
Նա նշել է, որ Թուրքիան մերժում է Ցյուրիխի գործընթացը, շրջափակումը, Ղարաբաղյան հակամարտության հարցում ունի խիստ ընդծված կողմնակալ վերաբերմունք, շարունակում է ժխտել Հայոց ցեղասպանությունը։
«Կրկնում եմ, որ մենք պատրաստ ենք առանց նախապայմանների դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատմանը Թուրքիայի հետ։ Սակայն գործընթացը ենթադրում է երկու կողմ։   Չեմ կարող ասել, որ մենք որևէ լավ լուր ունենք ասելու այսօր»,- ասել է Մնացականյանը։

Мнацаканян: в направлении армяно-турецких отношений сложились не очень приятные реалии
''В направлении армяно-турецких отношений сложились не очень приятные реалии'', - заявил на сегодняшней пресс-конференции глава МИД Армении Зограб Мнацаканян, передает Panorama.am
Он отметил, что Турция отвергает Цюрихский процесс, продолжает блокаду Армении, проявляет крайне предвзятый подход в вопросе карабахского конфликта, продолжает отрицать Геноцид армян.
''Повторяюсь, мы готовы к налаживанию дипломатических отношений с Турцией без предусловий. Однако процесс предполагает две стороны. Не могу сказать, что на сегодняшний день есть хорошие новости в связи с этим'', – отметил З. Мнацаканян.