Արագած լեռան վրա Լեհաստանի Հանրապետության երկու քաղաքացի ենթարկվել է արջի հարձակման (թարմացված)
Սեպտեմբերի 14-ին, ժամը 14:26-ին Լեհաստանի Հանրապետության քաղաքացի Մարգո Լ.-ից «911» ծառայություն ահազանգ է ստացվել, որ ինքը և իր ընկերը (նույնպես Լեհաստանի Հանրապետության քաղաքացի) բարձրացել են Արագած լեռը, որտեղ ենթարկվել են արջի հարձակման. ընկերը վիրավոր է: Անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը:
Դեպքի վայր են մեկնել ԱԻՆ ՓԾ մարզային փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատից մեկ մարտական հաշվարկ և փրկարարական ուժերի վարչության հատուկ նշանակության փրկարարական աշխատանքների իրականացման կենտրոնի փրկարարական ջոկատը:
Ժամը 15:55-ին Առողջապահության նախարարության կողմից տրամադրված «Արմենիան հելիքոփթերս» ՍՊԸ-ի ուղղաթիռը «Էրեբունի» բժշկական կենտրոնի բուժանձնակազմով «Զվարթնոց» օդանավակայանից մեկնել է դեպքի վայր:
Ժամը 16:35-ին փրկարարներն Արագած լեռը բարձրացած քաղաքացիներին հայտնաբերել են:
Ժամը 17:15-ին բժիշկներն արձանագրել են տուժածի (Պյոտր  Բ., 1986 թ., Լեհաստանի Հանրապետության քաղաքացի) մահը: Փրկարարները վերջինիս դին պատգարակով մոտեցրել են ուղղաթիռին:

В Армении медведь напал на граждан Польши: есть погибший
Стали известны подробности нападения медведя на двух туристов из Польши на склоне горы Арагац в Армении. Как передает Sputnik Армения, в результате инцидента гражданин Польши погиб.
Чуть ранее пресс-служба МЧС Армении сообщила о нападении медведя на двух польских туристов. Инцидент произошел в субботу. Около 14:26 по местному времени от гражданки Польши Марго Ж. в экстренную службу "911" поступил сигнал о том, что она и ее товарищ поднялись на гору Арагац, где на них напал медведь. По словам позвонившей, ее приятель был ранен, необходима была помощь спасателей. Сразу же к месту происшествия отправились боевой расчет Спасательной службы и отряд специального спасательного центра. МЧС обещало позже предоставить дополнительную информацию.
Согласно нашим сведениям, молодой поляк подвергся нападению хищника на высоте 3500 метров, когда вместе с невестой отправился в поход на гору Арагац. Парень вступил в бой с медведем, спасая жизнь подруги. Медведь крепко схватил мужчину, и они покатились вниз по склону горы и свалились со скалы.
Девушка немедленно вызвала спасателей, которые и обнаружили тело парня. По результатам судмедэкспертизы станет понятно, он получил смертельные травмы головы в результате падения на камни или схватки с животным.