Կրակոցներ են հնչել Լիոնի կենտրոնում
Ֆրանսիական ոստիկանության ահաբեկչության դեմ պայքարի Raid հատուկ ստորաբաժանումը ուրբաթ Լիոնում գործողություն է սկսել՝ կապված անհայտ անձի կողմից հրացանից կատարած կրակոցների հետ: Այս մասին հայտնում են France 3 հեռուստաալիքը և Le Parisien պարբերականը:
Վկաների ցուցմունքների համաձայն՝ Վիլրուա փողոցի շենքերից մեկի բնակարանի պատուհանից կրակոցներն արձակվել են անհայտ կնոջ կողմից: Կրակոցները կատարվել են որսորդական հրացանից: Ձեռքից թեթև վիրավորվել է փողոցով անցնող մի կին:
Ոստիկանությունը ստեղծել է անվտանգության ընդարձակ գոտի, փակվել են քաղաքի կենտրոնի մի քանի թաղամասեր: Փոխվել են քաղաքային տրանսպորտի երթուղիներ: Մոտակա վարժարանի սաներին արգելվել է շենքից դուրս գալ:

Parisien: в центре Лиона произошла стрельба
Спецподразделение французской полиции по борьбе с терроризмом Raid начало в пятницу операцию в Лионе (центральная часть страны) в связи с совершенными неизвестным выстрелами из ружья. Об этом сообщили телеканал France 3 и газета Le Parisien, передает ТАСС.
Согласно первым показаниям свидетелей, выстрелы были сделаны из окна дома на улице Вильруа неустановленной женщиной. Стрельба велась из дробовика. Легкое ранение в руку получила проходившая по улице женщина.
Стрелявшая укрылась в своей квартире. Полицией создана обширная зона безопасности, перекрыты несколько кварталов центра города. Изменены многие маршруты движения городского транспорта. Ученикам ближайшего лицея запрещено покидать здание.