Սիմոն Մարտիրոսյանը՝ աշխարհի չեմպիոն
Օլիմպիական խաղերի փոխչեմպիոն Սիմոն Մարտիրոսյանը երկրորդ տարին անընդմեջ հռչակվեց ծանրամարտի աշխարհի չեմպիոն, տեղեկացնում է ՀԱՕԿ-ը:
Թաիլանդում անցկացվող ծանրամարտի աշխարհի առաջնությունում 22-ամյա Մարտիրոսյանը երկամարտում գրանցեց 429 կգ (199+230) արդյունք: Նա հաղթեց բոլոր վարժություններում, իսկ պոկում վարժությունում սահմանեց աշխարհի ռեկորդ:
Ավելի վաղ Հայաստանի ներկայացուցիչներից Հակոբ Մկրտչյանը (89 կգ) դարձել էր աշխարհի չեմպիոն, իսկ Անդրանիկ Կարապետյանը (81 կգ) և Սամվել Գասպարյանը (102 կգ) փոքր բրոնզե մեդալ էին նվաճել պոկում վարժությունում:
Աշխարհի առաջնությունում Հայաստանի վերջին ներկայացուցիչներ Գոռ Մինասյանը (+109 կգ) և Ռուբեն Ալեքսանյանը (+109 կգ) պայքարի մեջ կմտնեն սեպտեմբերի 27-ին:

Симон Мартиросян стал двукратным чемпионом мира
Вице-чемпион Олимпийских игр Симон Мартиросян второй год подряд становится чемпионом мира по тяжелой атлетике. Об этом сообщает пресс-служба НОК Армении.
На проходящем в Таиланде чемпионате мира по тяжелой атлетике 22-летний Мартиросян набрал в сумме двоеборья 429 кг (199+230). Он одержал победу во всех упражнениях, а в рывке установил мировой рекорд.
Ранее представитель Армении Акоп Мкртчян (89 кг) стал чемпионом мира, а Андраник Карапетян (81 кг) и Самвел Гаспарян (102 кг) завоевали малые бронзовые медали в рывке.