Դիվերսիայի հետևանքով երկրորդ զոհը ժամկետային զինծառայող չէ. Տիգրան Աբրահամյան
Հարավային ուղղությամբ, իրականացված ադրբեջանական դիվերսիայի վերլուծությունը ցույց է տվել, որ չեզոք գոտում ծանր վիրավորում էր ստացել ևս մեկ ադրբեջանցի զինծառայող, ով հասցրել էր մի կերպ իրեն շպրտել իրենց խրամատ։ Այս մասին գրել է Արցախի Հանրապետության նախագահի խորհրդական Տիգրան Աբրահամյանը, հայտնում է «Panorama.am»-ը։
«Այս մասին նշում էին նաև միջադեպին ականատես մեր զինծառայողները։
Alen Ghulyan -ը սոցցանցերի ադրբեջանական տիրույթում նույն օրը, նույն ուղղությամբ խոցված զինծառայողի թաղման արարողություն, լուսանկարներ է գտել, որոնք այս պնդման ևս մեկ հաստատումն են։
Ճիշտ է՝ կոչումը և զորատեսակը դեռ պարզ չի, բայց լուսանկարներից նկատելի է, որ հաստատ ժամկետային զինծառայող չի։
Խոցվածն Ադրբեջանի զինված ուժերի զինծառայող Գուրբաթ Գուրբաթ օղլու Գուլիևն է (Qürbət Qürbət oğlu Quliyev)»,-գրել է Աբրահամյանը։
Հիշեցնենք, որ սեպտեմբերի 22-ին՝ ժամը 16:15-ի սահմաններում, արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի հարավ-արևելյան հատվածում տեղակայված մարտական դիրքերից մեկի ուղղությամբ հակառակորդը ձեռնարկել է դիվերսիոն ներթափանցման փորձ:
ՊԲ դիրքապահ անձնակազմի գրագետ գործողությունների արդյունքում՝ հակառակորդը, չեզոք գոտում թողնելով մեկ դիակ, հետ է շպրտվել իր ելման դիրքերը: ՊԲ-ն որևէ կորուստ չի ունեցել:

Another Azerbaijani serviceman was seriously wounded during a failed incursion on the Artsakh frontline positions on Sunday, September 22, Artsakh presidential advisor Tigran Abrahamyan wrote on FacebookPanorama.am reports.
In an official statement the Artsakh Defense Ministry said the Azerbaijani subversive group left behind one body in the no-man’s land after being repelled by the Artsakh frontline troops.
“The Defense Army suffered no losses,” the ministry noted, adding that some episodes of the attack were caught on the surveillance cameras.
Artsakh returned the body of the killed saboteur to Azerbaijan on 24 September.
Abrahamyan said the wounded Azerbaijani soldier somehow managed to throw themselves back into their trenches and apparently succumbed to his wounds later.
“Our servicemen who witnessed the incident also confirmed this,” he said.
The advisor cited Facebook user Alen Ghulyan, who found and shared a video from the funeral ceremony of the soldier killed on the same day and in the same direction. He also posted photos of the Azerbaijani saboteur, which obviously show that he was not a conscript.