Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարն ընդունել է «Թուֆենկյան» բարեգործական հիմնադրամի պատվիրակությանը
Հոկտեմբերի 1-ին Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Մասիս Մայիլյանն ընդունել է «Թուֆենկյան» բարեգործական հիմնադրամի պատվիրակությանը, որի կազմում էին հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Րաֆֆի Դուդակլյանը, հոգաբարձուների խորհրդի անդամ Անդրանիկ Գասպարյանը, Արցախում հիմնադրամի գրասենյակի ղեկավար Էդվին Գրիգորյանը և մի խումբ բարերարներ։
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են հիմնադրամի կողմից Արցախում իրականացվող ծրագրերի ընթացքը, ինչպես նաև Արցախի Հանրապետության պետական մարմինների և «Թուֆենկյան» հիմնադրամի միջև համագործակցության ամրապնդման և ընդլայնման հեռանկարները։
Մասիս Մայիլյանը բարձր է գնահատել «Թուֆենկյան» բարեգործական հիմնադրամի գործունեությունն Արցախում՝ ընդգծելով այստեղ իրականացվող ծրագրերի կարևորությունը, որոնք նպաստում են հանրապետության համայնքների համաչափ զարգացմանը։

Foreign Minister of the Republic of Artsakh Received the Delegation of the Tufenkian Benevolent Foundation
On October 1, Minister of Foreign Affairs of the Republic of Artsakh (Nagorno Karabakh Republic) Masis Mayilian received the delegation of the Tufenkian Benevolent Foundation comprising Executive Director Raffi Doudaklian, member of the Board of Trustees Andranik Gasparian, head of the Foundation’s Office in Artsakh Edwin Grigorian, and a group of benefactors.
During the meeting, the sides discussed the humanitarian programs by the Foundation underway in Artsakh, as well as the prospects for strengthening and expanding the cooperation between the state structures of the Republic of Artsakh and the Tufenkian Foundation.
Masis Mayilian appreciated the activities of the Tufenkian Benevolent Foundation in Artsakh, stressing the significance of its programs contributing to the sustainable development of the Republic’s communities.