Բակո Սահակյանը ներկա է գտնվել ՊԲ ռազմավարական զորավարժություններին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը հոկտեմբերի 3-ին հանրապետության կենտրոնական հատվածներից մեկում ներկա է գտնվել Պաշտպանության բանակի ռազմավարական զորավարժություններին:
Երկրի ղեկավարն ընդգծել է, որ Պաշտպանության բանակը միշտ եղել է և կմնա մեր պետության ու ժողովրդի անվտանգության հիմնական երաշխավորը և տարածաշրջանում խաղաղության ու կայունության պահպանման առանցքային գործոններից մեկը:
Բակո Սահակյանը պետական պարգևներ է հանձնել Արցախի Հանրապետության պաշտպանության գործում անձնական արիություն և խիզախություն ցուցաբերած մի խումբ զինծառայողների:

Artsakh Republic President Was Present at the Defense Army Strategic Military Maneuvers
On 3 October Artsakh Republic President Bako Sahakyan was present at the strategic military maneuvers conducted by the Defense Army in one of the central sectors of therepublic.
The Head of the State underlined that the Defense Army had always been and would remain the pivotal guarantee of the state's and the people's security and one of the key factors of maintaining peace and stability in the region.
Bako Sahakyan handed in state awards to a group of servicemen for personal bravery and courage shown during the defense of the Artsakh Republic.