Հայաստանի և Վրաստանի միջև ուղևորափոխադրումների աճը գերազանցել է 160 տոկոսը
Ընթացիկ տարվա հունվար-օգոստոսին Հայաստանի և Վրաստանի միջև ավիաուղևորափոխադրումների աճը գերազանցել է 160 տոկոսը, տեղեկացնում է «Նովոստի-Գրուզիա»-ն՝  հղում կատարելով Վրաստանի էկոնոմիկայի նախարարության քաղաքացիական ավիացիայի գործակալության մամուլի ծառայությանը։
Գերատեսչության տեղեկատվությամբ՝ երկու երկրների ավիացիոն իշխանությունները մտադիր են շարունակել համագործակցությունը։ Դա հաստատվել է Քաղաքացիական ավիացիայի գործակալության տնօրեն Լևան Կարանաձեի և Հայաստանի քաղաքացիական ավիացիայի կոմիտեի նախագահ Տաթևիկ Ռևազյանի հանդիպման ժամանակ, որը տեղի է ունեցել Քաղաքացիական ավիացիայի միջազգային կազմակերպության (ԻԿԱՕ) կենտրոնակայանում (Մոնրեալ)։
Հանդիպման շրջանակում ստորագրվել է նաև հուշագիր համագործակցության մասին։
Համաձայն փաստաթղթի՝ կողմերը պատրաստակամություն են հայտնում կիսել օդային երթևեկության կարգավորումների ներդրման փորձը, որոնք նախատեսված են Եվրամիության հետ ընդհանուր օդային տարածքի մասին համաձայնագրով։ Հուշագրում խոսվում է նաև օդային երթևեկության արդյունավետության և կառավարման հսկողության, անձնակազմի պատրաստման-վերապատրաստման բարելավման, փորձի փոխանակման հարցերում համագործակցության մասին։

https://www.newsgeorgia.ge
From January to August of this year, the growth in air passenger transportation between Armenia and Georgia has exceeded 160 percent. Novosti-Gruziya (News Georgia) reports this citing the press service of the Georgian Civil Aviation Agency (GCAA).
According to the agency, the aviation authorities of the two countries intend to continue cooperation. This was confirmed during the meeting between GCAA Director Levan Karanadze and Tatevik Revazian, Chair of the Civil Aviation Committee of Armenia, which took place at the International Civil Aviation Organization (ICAO) Headquarters in Montreal, Canada.
A memorandum on cooperation was also signed on the margins of this meeting.
Under this document, the parties express readiness to share their track-record in introducing air traffic regulations envisaged by the European Common Aviation Area agreement with the European Union.