Նախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորել է Վլադիմիր Պուտինին ծննդյան օրվա առթիվ
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր ծննդյան օրվա առթիվ շնորհավորական ուղերձ է հղել Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինին:
Նախագահ Սարգսյանը գոհունակությամբ է արձանագրել Վլադիմիր Պուտինի որոշիչ անձնական ներդրումը մասնավորապես քաղաքական, տնտեսական, ռազմական, մարդասիրական և այլ ոլորտներում, մշակույթի, նորարարության և տեխնոլոգիաների բնագավառներում մեր երկրների դաշնակցային և փոխշահավետ համագործակցության ամրապնդման և ընդլայնման գործում:
«Հայաստանում Ձեզ ճանաչում են որպես Ռուսաստանի նշանավոր առաջնորդի, մեր ժողովրդի անկեղծ բարեկամի և ժամանակակից աշխարհի առավել հեղինակավոր քաղաքական գործիչներից մեկի:
Կցանկանայի ընդգծել, որ մենք պատրաստ ենք աջակցել Ձեր շարունակական ջանքերին՝ ուղղված խաղաղության, անվտանգության և կայունության ապահովմանը ինչպես մեր տարածաշրջանում, այնպես էլ ամբողջ աշխարհում:
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն, նոր հաջողություններ Ձեր գործունեության մեջ, իսկ Ռուսաստանի եղբայրական ժողովրդին՝ խաղաղություն, երջանկություն, բարեկեցություն եւ բարգավաճում»,-ասված է Հայաստանի նախագահի ուղերձում:

President Armen Sarkissian Congratulated Vladimir Putin on the Occasion of his Birth Anniversary
President Armen Sarkissian sent today a congratulatory message to the President of the Russian Federation Vladimir Putin on the occasion of his birth anniversary.
President Sarkissian noted with satisfaction Vladimir Putin’s decisive personal input in the strengthening and deepening of the political, economy, military, humanitarian ties, allied and mutually beneficial cooperation of our two countries in the cultural, innovative, technological, and other areas.
“In Armenia, you are known as Russia’s prominent leader, a sincere friend of our people and one of the most reputable political figures of the contemporary world.
I would like to underscore that we are ready to support your continuous efforts aimed at maintaining peace, security, and stability in our region and in the world. I wish you good health, success in your activities, as well as peace, happiness, well-being and prosperity to the brotherly people of Russia,” President Sarkissian noted in his message.