Կարծում եմ՝ խիղճն ու արդարությունը ձեր կողմից են. Զատուլինն՝ Արցախում
Չնայած բոլոր զոհաբերությունների, տառապանքի՝ Արցախի ժողովուրդը ցուցադրում է խաղաղ կյանքում հսկայական ձեռքբերումներ, Ստեփանակերտում ընթացող Արցախի բարեկամների համաժողովի ժամանակ ասաց ՌԴ Պետդումայի ներկայացուցիչ Կոնստանտին Զատուլինը, գրում է Aysor։
«Արցախում մարդիկ ապրում են լիարժեք կյանքով՝ դիմակայելով ցանկացած մաքառման, եթե այն պարտադրվի նրանց։ Ինչ վերաբերում է Արցախի ճանաչմանը, ապա վստահ եմ, որ ողջամտությունը, բանականությունը և բարի կամքը կհաղթեն, և խաղաղությունն ու ճանաչումը երաշխավորված կլինեն։ Ռուսաստանը զարգացնում է հարաբերությունների և՛ Հայաստանի, և՛ Ադրբեջանի հետ, բայց Հայաստանի հետ հարաբերություններն ավելի խորն են։
Մեկ օր, մեկ րոպե չի անցել, որ Ռուսաստանը չաջակցի հակամարտության խաղաղ լուծմանը։ 2016 թվականի ապրիլին տեղի ունեցածը բարի մարդկանց պլանների մի մասը չէր հանդիսանում, և Ռուսաստանը փորձել է ամեն ինչ անել՝ արագորեն այդ պայթյունը նվազեցնելու։
Մեզ համար Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության խաղաղ կարգավորումն առաջնահերթ է։ Ռուսներն առաջին  հերթին դիտարկում են խիղճն ու արդարությունը։ Կարծում եմ՝ խիղճն ու արդարությունը ձեր կողմից են», - ասաց ռուսաստանցի քաղաքական գործիչը։

Думаю, что совесть и справедливость на вашей стороне: Затулин в Арцахе
Несмотря на все жертвы и страдания, народ Арцаха демонстрирует в мирной жизни колоссальные достижения, заявил первый заместитель председателя Комитета Государственной Думы РФ по делам СНГ, евразийской интеграции и связям с соотечественниками Константин Затулин на проходящем в Степанакерте международном Форуме друзей Арцаха "Сотрудничество во имя справедливости и мира", передает Aysor.am.
"Люди в Арцахе живут полноценной жизнью, противостоя любому посягательству, если оно будет навязано им. Что касается признания Арцаха, то уверен, что здравомыслие, добрая воля и трезвый подход восторжествуют, и мир и признание будут гарантированы. Россия развивает отношения и с Арменией и с Азербайджаном, но с Арменией отношения более глубокие.
Не было ни дня, ни минуты, чтобы Россия не содействовала мирному решению конфликта. Произошедшее в апреле 2016 года не являлось частью планов добрых людей, и Россия попыталась сделать все возможное, чтобы быстро снизить эту  взрывоопасность.
Для нас урегулирование нагорно-карабахского конфликта является первоочередным. Российский народ в первую очередь ценит совесть и справедливость. Думаю, что совесть и справедливость на вашей стороне", - сказал российский политический деятель.