Կարծում եմ՝ խիղճն ու արդարությունը ձեր կողմից են. Զատուլինն՝ Արցախում
Չնայած բոլոր զոհաբերությունների, տառապանքի՝ Արցախի ժողովուրդը ցուցադրում է խաղաղ կյանքում հսկայական ձեռքբերումներ, Ստեփանակերտում ընթացող Արցախի բարեկամների համաժողովի ժամանակ ասաց ՌԴ Պետդումայի ներկայացուցիչ Կոնստանտին Զատուլինը, գրում է Aysor։
«Արցախում մարդիկ ապրում են լիարժեք կյանքով՝ դիմակայելով ցանկացած մաքառման, եթե այն պարտադրվի նրանց։ Ինչ վերաբերում է Արցախի ճանաչմանը, ապա վստահ եմ, որ ողջամտությունը, բանականությունը և բարի կամքը կհաղթեն, և խաղաղությունն ու ճանաչումը երաշխավորված կլինեն։ Ռուսաստանը զարգացնում է հարաբերությունների և՛ Հայաստանի, և՛ Ադրբեջանի հետ, բայց Հայաստանի հետ հարաբերություններն ավելի խորն են։
Մեկ օր, մեկ րոպե չի անցել, որ Ռուսաստանը չաջակցի հակամարտության խաղաղ լուծմանը։ 2016 թվականի ապրիլին տեղի ունեցածը բարի մարդկանց պլանների մի մասը չէր հանդիսանում, և Ռուսաստանը փորձել է ամեն ինչ անել՝ արագորեն այդ պայթյունը նվազեցնելու։
Մեզ համար Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության խաղաղ կարգավորումն առաջնահերթ է։ Ռուսներն առաջին  հերթին դիտարկում են խիղճն ու արդարությունը։ Կարծում եմ՝ խիղճն ու արդարությունը ձեր կողմից են», - ասաց ռուսաստանցի քաղաքական գործիչը։

Conscience and Justice is on Your Side: Russia’s Duma Representative to Artsakh
Despite the losses and sufferings people of Artsakh display huge achievements in their peaceful everyday life, representative of Russia’s State Duma Konstantin Zatulin said at the Artsakh Friends’ conference in Stepanakert today, reports Aysor.
“People in Artsakh live full life confronting any encroachment against them. As to the recognition of Artsakh, I am convinced that the rationality and free will will win and the peace and recognition will be guaranteed,” he said, adding that Russia supports Russia-Armenia-Karabakh relations.
“We are CIS members with Azerbaijan but the quality of relations there differs,” he said, adding that Russia always supports the peaceful solution of the conflict and in April 2016 Russia tried to do everything to prevent the further military developments.
“We prioritize the peaceful regulation of the Nagorno Karabakh conflict. Russians first of all pay attention to the conscience and justice and I think they are on your side,” the Russian political figure stated.