Կանադայում ընտրություններում հաղթել է Թրյուդոյի կուսակցությունը
Կանադայի վարչապետ Ջասթին Թրյուդոյի Լիբերալ կուսակցությունը հաղթել է համընդհանուր ընտրություններում, հայտնում է CBC News հեռուստաալիքը:
Ինչպես ակնկալվում է, Լիբերալ կուսակցությունը կստանա Համայնքների պալատի 338 տեղերի մեծամասնությունը:  Նախնական տվյալներով՝ լիբերալները հաղթել են 158 ընտրատարածքում, իսկ պահպանողականները՝ 121-ում:
Այսպիսով՝ Թրյուդոն կրկին կգլխավորի Կանադայի կառավարությունը, սակայն այս անգամ այն կլինի լիբերալ փոքրամասնության կառավարություն:
Երրորդ տեղում «Քվեբեկի դաշինքն» է(32 տեղ), չորրորդում՝ «Նոր դեմոկրատները» (25 տեղ), Կանաչները կստանան 3 տեղ:

На выборах в Канаде победила партия Трюдо
Либеральная партия действующего премьер-министра Канады Джастина Трюдо, по предварительным данным, выигрывает всеобщие выборы в Канаде, сообщает Интерфакс со ссылкой на телеканал CBC News.
Как ожидается, Либеральная партия получит большинство мест в 338-местной Палате общин. По предварительным данным, партия премьера лидирует в 156 округах, консерваторы - в 121.
Таким образом Трюдо вновь возглавит правительство Канады, но на этот раз он будет возглавлять правительство либерального меньшинства.
На третьем месте по числу мест - "Квебекский блок" (32 места), на четвертом - "Новые демократы" (25 мест), "Зеленые" получают три места, а независимый кандидат - одно.