Արցախի արտաքին գործերի նախարարը հանդիպել է Ամերկայի հայկական համագումարի պատվիրակության հետ
Հոկտեմբերի 23-ին Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Մասիս Մայիլյանն ընդունել է Ամերիկայի հայկական համագումարի (ԱՀՀ) հոգաբարձուների խորհրդի համանախագահ Էնթոնի Բարսամյանին և կազմակերպության տարածաշրջանային տնօրեն Արփի Վարդանյանին։
Ողջունելով հյուրերին՝ Մասիս Մայիլյանը բարձր է գնահատել ԱՀՀ գործունեությունը՝ ուղղված ԱՄՆ-ում Արցախի շահերի պաշտպանությանը, Արցախի և սփյուռքի միջև հարաբերությունների ամրապնդմանը և, ընդհանուր առմամբ, համահայկական օրակարգի հարցերի առաջմղման համար։ Արտաքին քաղաքական գերատեսչության ղեկավարը նշել է համատեղ ջանքերի շարունակականության կարևորությունը՝ ուղղված Արցախի Հանրապետության միջազգային ճանաչմանը։
Երախտագիտություն հայտնելով ջերմ ընդունելության համար՝ Էնթոնի Բարսամյանը ընդգծել է, որ Արցախի շահերի պաշտպանությունը և տարբեր հարցերի շուրջ հանրապետության դիրքորոշումը ԱՄՆ պետական և հասարակական շրջանակներին ներկայացնելը ԱՀՀ գործունեության առաջնահերթ ուղղություններից մեկն է։
Հանդիպման ընթացքում տեղի է ունեցել կարծիքների փոխանակում Արցախի Հանրապետության ԱԳՆ և ԱՀՀ միջև հետագա համագործակցության վերաբերյալ։

Foreign Minister of Artsakh Met with the Delegation of the Armenian Assembly of America
On October 23, Minister of Foreign Affairs of the Republic of Artsakh Masis Mayilian received Co-Chairman of the Board of Trustees of the Armenian Assembly of America (AAA) Anthony Barsamian and Regional Director of the organization Arpi Vartanian.
Having welcomed the guests, Masis Mayilian highly appreciated the activities of the AAA aimed at protecting the interests of Artsakh in the United States, strengthening the relations between Artsakh and the Diaspora, and generally promoting the issues of the Pan-Armenian agenda. The Foreign Minister noted the importance of continuing the joint efforts towards the international recognition of the Republic of Artsakh.
Expressing gratitude for the warm reception, Anthony Barsamian stressed that promoting the interests of Artsakh and presenting its positions on various issues to the U.S. Government and society is one of the priority directions of the AAA activities.
During the meeting, an exchange of views on the further cooperation between the Foreign Ministry of the Republic of Artsakh and the Armenian Assembly of America took place.