Մ-20 ԵԱ. Լիանա Գյուրջյանը՝ ոսկե մեդալակիր
Հայաստանի ներկայացուցիչ Լիանա Գյուրջյանը ոսկե մեդալակիր է դարձել Ռումինիայի մայրաքաղաք Բուխարեստում ընթացող ծանրամարտի Մ-20 և Մ-23 Եվրոպայի առաջնությունում, տեղեկացնում է ՀԱՕԿ-ը:
Մինչև 20 տարեկանների 81 կգ քաշային կարգում հանդես եկած 17-ամյա մարզուհին հաղթել է երկամարտի 215 կգ (95+120) արդյունքով և 14 կգ գերազանցել երկրորդ տեղը գրաված ռուս մարզուհուն: Լիանա Գյուրջյանը հաջող է կատարել բոլոր՝ 6 մոտեցումները և փոքր ոսկե մեդալներ նվաճել պոկում ու հրում վարժություններում:
Սա Հայաստանի թիմի երկրորդ մեդալն էր երկամարտում: Ավելի վաղ մինչև 20 տարեկանների պայքարում բրոնզե մեդալակիր էր դարձել Ռաֆիկ Հարությունյանը (81 կգ):

ЧЕ U-20: Лиана Гюрджян завоевала золотую медаль
Представитель Армении Лиана Гюрджян завоевала золотую медаль на проходящем в столице Румынии Бухаресте чемпионате Европы по тяжелой атлетике U-20 и U-23. Об этом сообщает пресс-служба НОК Армении.
Выступившая в турнире до 20-и лет 17-летняя спортсменка (81 кг) набрала в сумме двоеборья 215 кг (95+120) и на 14 кг превзошла занявшую второе место россиянку. Лиана Гюрджян успешно выполнила все 6 подходов и завоевала малые золотые медали в рывке и в толчке.
Это вторая медаль сборной Армении по результату двоеборья. Ранее Рафик Арутюнян (81 кг) стал бронзовым медалистом в турнире до 20-и лет.