Ոստիկանապետն այցելել է մարտական դիրքեր
Հոկտեմբերի 27-ին ոստիկանության պետի ժամանակավոր պաշտոնակատար Արման Սարգսյանն ու ոստիկանության զորքերի հրամանատար Վահե Ղազարյանն այցելեցին հայ-ադրբեջանական սահմանի մարտական դիրքեր, որտեղ մարտական հերթապահություն են իրականացնում ոստիկանության զորքերի ծառայողները։
Արման Սարգսյանը հանդիպեց սահմանապահ ոստիկաններին, ծանոթացավ նրանց կենցաղային պայմաններին, սպառազինությանը, հետաքրքրվեց ծառայության առանձնահատկություններով։
Ոստիկանության պետի ժամանակավոր պաշտոնակատարը շնորհակալություն հայտնեց դիրքապահներին հայրենանվեր ծառայության համար և նշեց, որ նրանց թիկունքն ամուր է ծառայակից ընկերների շնորհիվ։ Իսկ որքան ամուր է սահմանապահի թիկունքը, այնքան մարտունակ է դիրքում կանգնած ծառայողը։
Ոստիկանության պետի ժամանակավոր պաշտոնակատար Արման Սարգսյանի հրամաններով բարեխիղճ ծառայության համար ոստիկանության զորքերի մի խումբ ծառայողներ պարգևատրվեցին արտահերթ կոչումներով, կրծքանշաններով ու պատվոգրերով։
Մարտական դիրքեր այցի ավարտին Արման Սարգսյանը սահմանապահ ոստիկաններին մաղթեց խաղաղություն, անփորձանք ու բարի ծառայություն։

Арман Саркисян побывал на боевых позициях
Исполняющий обязанности начальника Полиции Армении Арман Саркисян и командующий войсками Полиции Ваге Казарян 27 октября посетили боевые позиции на армяно-азербайджанской границе, где несут боевое дежурство служащие Полиции.
Как передает Panorama.am со ссылкой на пресс-службу Полиции РА, Арман Саркисян встретился с несущими пограничную службу полицейскими, ознакомился с условиями их проживания, вооружением и поинтересовался особенностями службы.
Исполняющий обязанности начальника Полиции поблагодарил офицеров за патриотическую службу и отметил, что их тыл крепок благодаря их сослуживцам.
Приказом исполняющего обязанности начальника Полиции Армана Саркисяна, группа сотрудников полиции была поощрена досрочными званиями, медалями и дипломами за добросовестную службу.