Կամերունում առնվազն 42 մարդ է զոհվել սողանքի հետևանքով
Կամերունh արևմուտքում առնվազն 42 մարդ է զոհվել հորդառատ անձրևներից ու հեղեղումից առաջացած սողանքի հետևանքով: Այդ մասին հայտնել է Reuters գործակալությունը՝ հղում անելով տեղական մամուլին:
Ավելի վաղ AFP-ն հայտնել էր 33 զոհվածի մասին:
«Ցեխահոսքի ու շինությունների բեկորների միջից դուրս է բերվել 42 մարդու մարմին, որոնց թվում կա 26 երեխա»,- Reuters-ը մեջբերել է տեղի CRTV հեռուստաալիքի հաղորդումը:
Սողանքը տեղի է ունեցել Բամունգում բնակավայրում: Նրա խոսքով՝ ավերվել է ավելի քան 20 տուն: Կամերունի իշխանությունները փրկարարների ու զինվորական ստորբաժանումներ են ուղարկել աղետի շրջան՝ պաշտպանելու և օգնություն ցուցաբերելու հեղեղումից տուժած բնակչությանը, հաղորդել է ՏԱՍՍ-ը:

Reuters: в Камеруне 42 человека погибли из-за оползня
По крайней мере 42 человека погибли в результате вызванного проливными дождями и наводнением оползня на западе Камеруна. Об этом сообщило в среду агентство Reuters со ссылкой на местную прессу, передает TASS.
Ранее AFP информировало о 33 погибших.
"Из грязевого потока и обломков строений извлекли тела 42 человек, среди них 26 детей", - цитирует Reuters местный телеканал CRTV.
Как отметил губернатор Западного региона Ава Фонка Августин, вызванный наводнением оползень произошел в селении Бамунгум. По его словам, разрушены более 20 домов.
Власти Камеруна направили в район бедствия спасателей и воинские подразделения для защиты и оказания помощи населению затронутых наводнением районов. Западный регион посетил министр децентрализации и местного управления Эланга Обам Жорж.