Ռուսաստանյան պատվիրակությունը կայցելի Գյումրու ռազմակայան
Հայաստանի Ազգային ժողովի և Ռուսաստանի Դաշնության Դաշնային ժողովի միջևհամագործակցության միջխորհրդարանական 32-րդ նիստի ավարտից հետո լրագրողների հետ զրույցում նոյեմբերի 6-ին ասաց Դաշնության խորհրդի փոխնախագահ Յուրի Վորոբյովը խոսել է Գյումրու ռազմակայանի մասին։
«Չեմ կարող ասել, թե արդյոք ռուսական ռազմակայանը Գյումրիում լիովին կհամալրվի պայմանագրային զինծառայողներով», նշել է Վորոբյովը:
Լրագրողները հետաքրքրվեցին, թե կկատարի արդյոք ռուսական կողմն իր խոստումները, որ ռազմակայանում կծառայեն միայն պայմանագրայինները։ Վորոբյովը տեղեկացրեց, որ այսօր նախատեսում է այցելել ռազմակայան, որտեղ գուցե քննարկվեն նաև այդ հարցերը։

Российская делегация посетит военную базу и обсудит ряд вопросов, волнующих армянскую сторону
Не могу сказать, комплектуется ли российская военная база в Гюмри полностью из контрактников. Об этом после завершения 32-го заседания Межпарламентской комиссии по сотрудничеству между Национальным Собранием Армении и Федеральным Собранием Российской Федерации заявил в беседе с журналистами 6 ноября заместитель председателя Совета Федерации Юрий Воробьев.
Журналисты, в частности, поинтересовались, выполняет ли российская сторона свои обещания относительно того, что на военной базе будут служить только контрактники. Воробьев сообщил, что сегодня планирует побывать на военной базе, где возможно будут обсуждены и эти вопросы.