Արարատ Միրզոյանը հրաժեշտի հանդիպում է ունեցել Հայաստանում Հունաստանի դեսպանի հետ
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը նոյեմբերի 12-ին ընդունել է Հայաստանում Հունաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Նաֆսիկա Նանսի Էվա Վրայլային, որն ավարտում է իր դիվանագիտական առաքելությունը մեր երկրում:
Ողջունելով հյուրին՝ ԱԺ նախագահը նշել է, որ հաշվի առնելով Հայաստանի և Հունաստանի ջերմ հարաբերությունները՝ Նաֆսիկա Նանսի Էվա Վրայլայի հետ առաջիկայում համագործակցության առիթներ դեռ կստեղծվեն: Արարատ Միրզոյանը շնորհակալություն է հայտնել դեսպանին՝ հայ-հունական գործընկերային հարաբերություններում ունեցած անձնական ներդրման համար և վստահություն է հայտնել, որ հեռանալով Հայաստանից՝ դեսպանը կշարունակի մնալ Հայաստանի լավ բարեկամը:
Նաֆսիկա Նանսի Էվա Վրայլան շնորհակալություն է հայտնել ընդունելության համար և գոհունակությամբ արձանագրել, որ հունահայկական հարաբերությունները շարունակում են ամրապնդվել: Նա նշել է, որ չի կարող մոռանալ իր առաքելության ընթացքում Հայաստանում հաստատած անձնական կապերը, այնպես, ինչպես չի մոռացվում առաջին սերը:

Ararat Mirzoyan Has a Farewell Meeting with Ambassador of Greece to Armenia
On November 12, the President of the RA National Assembly Ararat Mirzoyan received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Hellenic Republic Nafsika Nancy Eva Vraila, who was going to end her diplomatic mission in our country.
Welcoming the guest, the NA President has noted that taking into consideration the warm relations between Armenia and Greece occasions for cooperation with Nafsika Nancy Eva Vraila in the near future would still be created. Ararat Mirzoyan thanked the Ambassador for her personal contribution to the Armenian-Greek partnership relations and expressed confidence that leaving Armenia the Ambassador would continue remaining the good friend of Armenia.
Nafsika Nancy Eva Vraila has thanked the NA President for the reception and recorded with satisfaction with that the Greek-Armenian relations continue to be strengthened. She has noted that she cannot forget the personal ties established in Armenia during her mission in a way as the first love is not forgotten.