Հայաստան-Չինաստան մուտքի արտոնագրի չեղարկման համաձայնագիրն ԱԺ-ն կքննարկի դեկտեմբերին
Հայաստան-Չինաստան մուտքի արտոնագրի պահանջի վերացման մասին համաձայնագիրը ԱԺ կողմից կընդունվի դեկտեմբերի սկզբին: Այս մասին Facebook-ի իր էջում գրել է ԱԺ փոխխոսնակ Լենա Նազարյանը:
Նա, մասնավորապես, նշել է. ««Քանի որ շատ քաղաքացիների է այս հարցը հետաքրքրում, տեղեկացնում եմ, որ «Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության կառավարության միջև սովորական անձնագրեր կրող անձանց համար մուտքի արտոնագրի պահանջի փոխադարձաբար վերացման մասին» համաձայնագիրը Ազգային ժողովում կընդունվի դեկտեմբերի (3-6) նիստի ժամանակ: ՀՀ նախագահի ստորագրելուց հետո, համաձայնագիրը ուժի մեջ կմտնի մեկ ամսվա ընթացքում»։

The Visa Free Regime Between Armenia and China Will Be Adopted in December
The agreement on lifting the visa requirements between Armenia and China will be adopted in early December. National Assembly (NA) of Armenia Vice Speaker Lena Nazaryan noted this on her Facebook page.
In particular, she wrote that the agreement between the Armenian and Chinese governments on the mutual lifting of the visa requirements for holders of ordinary passports of the two countries will be adopted by the NA at its sitting on December 3-6.
She added that after its signing by the Armenian President, the agreement will come into force within a month.