Հայաստան-Չինաստան մուտքի արտոնագրի չեղարկման համաձայնագիրն ԱԺ-ն կքննարկի դեկտեմբերին
Հայաստան-Չինաստան մուտքի արտոնագրի պահանջի վերացման մասին համաձայնագիրը ԱԺ կողմից կընդունվի դեկտեմբերի սկզբին: Այս մասին Facebook-ի իր էջում գրել է ԱԺ փոխխոսնակ Լենա Նազարյանը:
Նա, մասնավորապես, նշել է. ««Քանի որ շատ քաղաքացիների է այս հարցը հետաքրքրում, տեղեկացնում եմ, որ «Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության կառավարության միջև սովորական անձնագրեր կրող անձանց համար մուտքի արտոնագրի պահանջի փոխադարձաբար վերացման մասին» համաձայնագիրը Ազգային ժողովում կընդունվի դեկտեմբերի (3-6) նիստի ժամանակ: ՀՀ նախագահի ստորագրելուց հետո, համաձայնագիրը ուժի մեջ կմտնի մեկ ամսվա ընթացքում»։

Соглашение об отмене визовых требований между Арменией и Китаем будет обсуждаться в парламенте в начале декабря
Соглашение об отмене визовых требований между Арменией и Китаем будет принято в начале декабря. Об этом написала на своей странице в Facebook вице-спикер парламента Армении Лена Назарян.
Она, в частности, отметила: "Поскольку этот вопрос интересует многих граждан, сообщаю, что соглашение "О взаимной отмене визовых требований для лиц, имеющих обычные паспорта, между правительством Армении и правительством Китая" будет принято в Национальном Собрании республики во время заседания в декабре (3-6). После подписания президентом Армении соглашение вступит в силу в течение одного месяца".