Նեթանյահուն կոչ է արել ուժեղացնել ճնշումն Իրանի վրա
Կիրակի Իսրայելի վարչապետ Բինյամին Նեթանյահուն կոչ է արել Մերձավոր Արևելքում խաղաղության հաստատմանը ձգտող երկրներին ավելի մեծ ճնշում գործադրել Իրանի վրա: Այդ մասին նա հայտարարել է Իսրայելի կառավարության նիստի ժամանակ:
«Ես կոչ եմ անում աշխարհի երկրներին, որոնք ցանկանում են հասնել խաղաղության և կայունության մեր տարածաշրջանում և ամբողջ աշխարհում, միավորել ուժերն ու ավելի մեծ ճնշում գործադրել Իրանի վրա, ինչպես նաև սատարել Իսրայելին այն գործողություններում, որոնք նա ձեռնարկում է Իրանի ագրեսիայի դեմ: Մենք ձեռնարկել են նման գործողություններ ավելի վաղ և կշարունակենք դրանք հետագայում ևս»,- նշել է Նեթանյահուն:
«Իրանն ահաբեկում է ոչ միայն իր հարևաններին և մեզ, Իրանը նաև ահաբեկում է իր սեփական քաղաքացիներին»,-հավելել է վարչապետն ու անվանել իրանյան ռեժիմը «բռնապետական, որի բնույթն ու իրական դեմքն այժմ բացահայտվում են ամբողջ աշխարհի համար»:

Israel is cooperating with other Middle East countries on matters of defense and security against Iran, Prime Minister Benjamin Netanyahu told BBC Arabic in an exclusive interview, The Jerusalem Post reports.
“Iran is planning attacks against us all the time and attacks across the region against many of our neighbors, so we have to act against their activities in the region,” Netanyahu told BBC world presenter Mohamed Seif El-Nasr while in London on Thursday.
Netanyahu also said that Iran is attempting to organize attacks throughout Africa, not just in the Middle East, and stressed the need for Israel to coordinate with other militaries operating in the region to avoid incidents of error during the implementation of operations.