Ֆրանցիսկոս պապը հանդիպել է Ճապոնիայի կայսր Նարուհիտոյի հետ
Հռոմի Ֆրանցիսկոս պապը, որն առաքելական այցելությամբ գտնվում է Ճապոնիայում, հանդիպել է կայսր Նարուհիտոյի հետ։ Հանդիպումը կրել է զուտ անձնական բնույթ և տեղի է ունեցել գաղտնի իրադրությունում, կայսերական պալատում։
Հռոմի կաթոլիկ եկեղեցու հովվապետը կայսերը նվիրել է Հռոմում Տիտոսի կամարի խճապատկերը։ Աշխատանքը, որը կատարել է Վատիկանի հատուկ նկարչական ստուդիան, վերարտադրում է իտալացի նկարիչ Ֆիլիպո Անիվիտիի (1876-1955) ակվարելը, որը պատկերում է Հռոմի տեսարաններ։ Խճանկարը ստեղծվել է մոտ կես տարում, տեղեկացրել է Սուրբ աթոռի մամուլի ծառայությունը։

Папа Римский Франциск встретился с императором Японии Нарухито
Папа Римский Франциск, находящийся с апостольской поездкой в Японии, встретился с императором Нарухито. Встреча носила сугубо личный характер и проходила в конфиденциальной обстановке в императорском дворце, передает ТАСС.
Глава Римско-католической церкви преподнес императору мозаичное изображение арки Тита в Риме. Эта работа, выполненная специальной ватиканской художественной студией, воспроизводит акварельный рисунок итальянского художника Филиппо Анивитти (1876-1955), который запечатлевал римские виды. Работа над мозаикой заняла почти полгода, сообщила служба печати Святого престола.