Չինաստանից Հայաստան այցելած քաղաքացիների թիվը 2019 թ. հունվար-հոկտեմբեր ամիսներին, նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ աճել է 6050-ով: Այս մասին նոյեմբերի 25-ին ՀՀ Ազգային ժողովի արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նիստի ընթացքում ասաց Արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Ավետ Ադոնցը:
«2018 թ. հունվար-հոկտեմբեր ժամանակահատվածում Չինաստանից Հայաստան են այցելել 8430 քաղաքացի, իսկ Հայաստանից Չինաստան մեկնել 8450-ը: 2019 թ. դինամիկան աչքի է ընկնում բավական բարձր տեմպերով: 2019 թ. հունվար-հոկտեմբերին Հայաստան են այցելել մոտ 14 500 Չինաստանի քաղաքացիներ: Սա այն պայմաններում, երբ, այնուամենայնիվ, գոյություն ունի մինչ այսօր վիզային ռեժիմ: Տուրիզմի առումով բավական հետաքրքիր դինամիկա ունենք Չինաստանի հետ»,- ասաց Ադոնցը:

In January-October 2019 the number of Chinese citizens who visited Armenia increased by 6050 compared to January-October 2018, Deputy Foreign Minister of Armenia Avet Adonts said at the session of the parliamentary standing committee on foreign affairs, Armenpress reports.
"In January-October 2018, 8430 citizens of China visited Armenia, and 8450 citizens visited China from Armenia. The dynamics in 2019 is distinguished with higher rates. In January-October 2019 nearly 14.500 Chinese citizens visited Armenia. This is when the visa regime is currently in force between the two countries. We have quite an interesting dynamics with China in terms of tourism", Adonts said.