Ալբանիայում հզոր երկրաշարժի հետևանքով հարյուրավոր մարդիկ են տուժել
Ալբանիայի մայրաքաղաք Տիրանայից ոչ հեռու տեղի ունեցած հզոր երկրաշարժի հետևանքով հարյուրավոր մարդիկ են տուժել, ավերվել են բնակելի տներ, հայտնում է «ՌԻԱ Նովոստի» գործակալությունը` տեղական լրատվամիջոցներին հղումով:
6,4 մագնիտուդ ուժգնությամբ երկրաշարժը գրանցվել է երևանյան ժամանակով ժամը 6:54-ին: Էպիկենտրոնը գտնվել է Տիրանայի հարևանությամբ գտնվող Շիջակ քաղաքից 10 կմ հյուսիս-արևմուտք, օջախը՝ 10 կիլոմետր խորության վրա:
Ինչպես հայտնում են տեղական լրատվամիջոցները, ուժեղ ստորգետնյա ցնցումները զգացվել են մայրաքաղաքում, ինչպես նաև Դուրրես քաղաքում:

A 6.4-Magnitude Earthquake Struck Near the Coast of Albania
A 6.4-magnitude earthquake struck near the coast of Albania on Tuesday, killing at least one person in what was the country’s strongest earthquake in decades, NYTimes reports.
A government spokeswoman told Reuters that a person died in Kurbin after panicking and jumping out of a building. It was not immediately known how many people were injured, but a few people were taken to a hospital in Tirana, the capital.
Officials said the worst damage to buildings was in Durres, a port town. Videos posted to social media in the aftermath showed some damaged buildings.