Telefonica-ն հետաքրքրված է Հայաստանի հետ համագործակցությամբ. նախագահ Արմեն Սարգսյանը հանդիպել է ընկերության տնօրենի հետ
speedperform.com
Աշխատանքային այցով Արաբական Միացյալ Էմիրություններում գտնվող՝ Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն Աբու Դաբիում հանդիպում է ունեցել հեռահաղորդակցության ոլորտում խոշորագույնններից մեկը համարվող՝ իսպանական Telefonica ընկերության գլխավոր գործադիր տնօրեն Անխել Վիլա Բոյի հետ։
Telefonica-ն ֆիքսված և բջջային հեռախոսակապի, ինտերնետի և տվյալների փոխանցման, պահպանության ծառայություններ է մատուցում 24 երկրում և ունի ավելի քան 350 միլիոն հաճախորդ։
Զրուցակիցները քննարկել են ընդհանուր հետաքրքրություն ներկայացնող հարցերի լայն շրջանակ։ Նախագահ Սարգսյանը ներկայացրել է Հայաստանի մրցակցային առավելությունները և հնարավորությունները՝ նշելով, որ մեր երկիրը նոր տեխնոլոգիաների ոլորտում առաջ է ընթանում հաստատուն քայլերով։
Telefonica ընկերության գլխավոր տնօրենը նշել է, որ կուսումնասիրեն Հայաստանի հետ համագործակցության հնարավորությունները մասնավորապես ամպային (cloud) տեխնոլոգիաների ոլորտում և առաջիկայում կներկայացնեն իրենց առաջարկությունները։

Telefónica S.A. Interested in Cooperation with Armenia
President of Armenia Armen Sarkissian met with Chief Operating Officer of Telefónica, S.A., a Spanish multinational telecommunications company, Ángel Vilá Boix, in Abu Dhabi on the sidelines of his working visit to the United Arab Emirates, the Armenian President’s Office reports.
The sides discussed wide range of issues of mutual interest. President Sarkissian introduced Armenia’s competitive advantages and opportunities, stating that the country is moving on with decisive steps in the field of new technologies.
In turn Ángel Vilá Boix said they will examine the cooperation opportunities with Armenia in particular in the field of cloud technologies and will present their proposals soon.
Telefónica operates in 14 countries and has a presence in 24, with and an average of 120,138 professionals, more than 356 million clients.