Միքայել Մելքումյանն ընդունել է ՀՀ-ում Բելառուսի դեսպանին
ՀՀ ԱԺ տարածաշրջանային և եվրասիական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Միքայել Մելքումյանը դեկտեմբերի 19-ին ընդունել է ՀՀ-ում Բելառուսի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Իգոր Նազարուկին:
Ողջունելով դեսպանին` Միքայել Մելքումյանը բարձր է գնահատել Իգոր Նազարուկի գործունեությունը` ուղղված երկու երկրների խորհրդարանների համագործակցության առավել ակտիվացմանն ու միջազգային հարթակներում փոխգործակցությանը:
Դեսպանը ևս կարևորել է Հայաստանի և Բելառուսի միջև միջխորհրդարանական կապերի, տարբեր ոլորտներում գործակցության զարգացումը:
Զրուցակիցները խոսել են ԵԱՏՄ շրջանակում հայ-բելառուսական համագործակցության մասին: Անդրադարձ է կատարվել Բելառուսում վաղաժամկետ տեղի ունեցած խորհրդարանական ընտրություններին, նորընտիր խորհրդարանի համանուն հանձնաժողովների հետ համագործակցությանը:

Мелкумян принял посла Беларуси в РА
19 декабря председатель Постоянной комиссии НС по вопросам региональной и евразийской интеграции М.Мелкумян принял Чрезвычайного и Полномочного посла Республики Беларусь в РА И.Назарука.
Приветствуя посла, М.Мелкумян высоко оценил его деятельность в наибольшей активизации сотрудничества парламентов двух стран и взаимодействии на международных площадках.
Посол также выделил межпарламентские связи Армении и Беларуси, развитие сотрудничества в различных сферах.
Собеседники коснулись армяно-белорусского сотрудничества в рамках ЕАЭС. Затронуты досрочные парламентские выборы в Беларуси, сотрудничество идентичных комиссий в новоизбранном парламенте.