Արցախի նախագահը պետական պարգեւներ ու արժեքավոր նվերներ է հանձնել ԱԱԾ մի խումբ աշխատակիցների
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը դեկտեմբերի 20-ին Ստեփանակերտում մասնակցել է Ազգային անվտանգության ծառայողի մասնագիտական տոնին նվիրված հանդիսավոր միջոցառմանը:
Նախագահը շնորհավորել է ծառայության ողջ անձնակազմին մասնագիտական տոնի, գալիք Ամանորի և Սուրբ Ծննդյան տոների կապակցությամբ, մաղթել նրանց քաջառողջություն ու մեծագույն հաջողություններ:
Երկրի ղեկավարը պետական պարգևներ ու արժեքավոր նվերներ է հանձնել ծառայության ընթացքում բարձր արդյունքներ գրանցած մի խումբ աշխատակիցների, գնդապետի կոչում շնորհել ծառայության մեկ աշխատակցի:
Միջոցառմանը մասնակցում էին Հայաստանի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայության պատվիրակությունը՝ տնօրենի պաշտոնակատար Էդուարդ Մարտիրոսյանի գլխավորությամբ, պաշտոնատար այլ անձինք:

Artsakh Republic President Hands State Awards to Group of NSS Employees
On 20 December Artsakh Republic President Bako Sahakyan partook in Stepanakert at a solemn event dedicated to the professional holiday of National Security Serviceman.
The President congratulated the whole staff of the Service on the professional day, the coming New Year and Christmas holidays wishing them sound health and great success.
The Head of the State handed in state awards and valuable gifts to a group of officers who had registered high results during the service, conferred the rank of colonel to one serviceman.
The delegation of the Armenian National Security Service at the head of acting director Eduard Martirosyan and other officials partook at the event.