Արցախի նախագահը պետական պարգեւներ ու արժեքավոր նվերներ է հանձնել ԱԱԾ մի խումբ աշխատակիցների
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը դեկտեմբերի 20-ին Ստեփանակերտում մասնակցել է Ազգային անվտանգության ծառայողի մասնագիտական տոնին նվիրված հանդիսավոր միջոցառմանը:
Նախագահը շնորհավորել է ծառայության ողջ անձնակազմին մասնագիտական տոնի, գալիք Ամանորի և Սուրբ Ծննդյան տոների կապակցությամբ, մաղթել նրանց քաջառողջություն ու մեծագույն հաջողություններ:
Երկրի ղեկավարը պետական պարգևներ ու արժեքավոր նվերներ է հանձնել ծառայության ընթացքում բարձր արդյունքներ գրանցած մի խումբ աշխատակիցների, գնդապետի կոչում շնորհել ծառայության մեկ աշխատակցի:
Միջոցառմանը մասնակցում էին Հայաստանի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայության պատվիրակությունը՝ տնօրենի պաշտոնակատար Էդուարդ Մարտիրոսյանի գլխավորությամբ, պաշտոնատար այլ անձինք:

Президент Арцаха вручил государственные награды группе сотрудников Службы национальной безопасности
Президент Республики Арцах Бако Саакян 20 декабря принял участие в состоявшемся в Степанакерте торжественном мероприятии, посвященном профессиональному празднику служащих органов национальной безопасности.
Бако Саакян поздравил весь личный состав Службы национальной безопасности республики с профессиональным днем, наступающим Новым годом и Рождеством Христовым, пожелав им крепкого здоровья и больших успехов.
Президент Республики Арцах вручил государственные награды и ценные подарки группе сотрудников за достигнутые высокие результаты в службе, присвоил звание полковника одному сотруднику.
В мероприятии приняли участие делегация Службы национальной безопасности Республики Армения во главе с исполняющим обязанности директора Эдуардом Мартиросяном, другие должностные лица.