Արմեն Սարգսյանը հանդիպել է Արարատ Միրզոյանի հետ
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր հանդիպում է ունեցել ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանի հետ:
Նախագահ Սարգսյանն ու ԱԺ նախագահը քննարկել են նախագահական և խորհրդարանական ինստիտուտների միջև առավել սերտ համագործակցության հաստատմանը վերաբերող հարցեր: Զրուցակիցներն անդրադարձել են նաև տարվա ընթացքում խորհրդարանի օրենսդրական գործունեությանը, ինչպես նաև խորհրդարանական դիվանագիտության դերին:
Նախագահ Սարգսյանը տեղեկություններ է ներկայացրել նաև նախագահական մի շարք նախաձեռնությունների և գալիք տարի Հայաստանում նախատեսվող միջազգային խոշոր միջոցառումների մասին՝ կարևորելով բոլոր այս նախաձեռնություններում խորհրդարանի ակտիվ ներգրավվածությունը։

Армен Саркисян встретился с Араратом Мирзояном
Президент Республики Армен Саркисян 25 декабря встретился с председателем Национального Собрания РА Араратом Мирзояном.
Президент Саркисян и председатель НС обсудили вопросы, касающиеся налаживания еще более тесного сотрудничества между президентским и парламентским институтами. Собеседники коснулись законодательной деятельности парламента в течение года, а также роли парламентской дипломатии.
Президент Саркисян сообщил также о ряде президентских инициатив и о крупных международных мероприятиях, проведение которых намечено в Армении в наступающем году. Он подчеркнул важность активного вовлечения парламента во все эти инициативы.