Դատախազությունը մերժել է Սերժ Սարգսյանի գույքի վրա կալանք դնելու որոշման դեմ բողոքը
Դատախազությունը մերժել է ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի գույքի վրա կալանք դնելու որոշման դեմ նրա պաշտպանի բողոքը։ Այս լուրը NEWS.am-ին հաստատեցին դատախազությունից։
Նշենք, որ ՀՔԾ-ն Սերժ Սարգսյանի գույքի վրա կալանք է դրել, ինչը նրա պաշտպան Ամրամ Մակինյանը բողոքարկել էր։
Հիշեցնենք, որ ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 38-179-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով։ Ըստ նախաքննական մարմնի՝ զբաղեցնելով ՀՀ նախագահի պաշտոնը, Սերժ Սարգսյանն իր պաշտոնեական դիրքն օգտագործելով, 2013 թվականին կազմակերպել է պաշտոնատար մի խումբ անձանց կողմից պետությունից վատնելու եղանակով առանձնապես խոշոր չափերով գումարի՝ 489.160.310 ՀՀ դրամի հափշտակության կատարումը:

Прокуратура отклонила жалобу адвоката Сержа Саргсяна на арест имущества экс-президента
Прокуратура отклонила жалобу адвоката на решение об аресте имущества третьего президента Армении Сержа Саргсяна. Эту информацию Новости NEWS.am подтвердили в прокуратуре.
Решение ССС об аресте имущества Сержа Саргсяна обжаловал адвокат Амрам Макинян.
Напомним, что третьему президенту Армении Сержу Саргсяну предъявлено обвинение по пункту 1 части 3 статьи 38-179 УК Армении. Согласно органу предварительного следствия, занимая должность президента, Серж Саргсян, используя свое должностное положение, в 2013 году организовал хищение денег в особо крупных размерах путем растраты государственных средств группой должностных лиц. Речь идет о сумме в размере 489.160.310 драмов.