Դատախազությունը մերժել է Սերժ Սարգսյանի գույքի վրա կալանք դնելու որոշման դեմ բողոքը
Դատախազությունը մերժել է ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի գույքի վրա կալանք դնելու որոշման դեմ նրա պաշտպանի բողոքը։ Այս լուրը NEWS.am-ին հաստատեցին դատախազությունից։
Նշենք, որ ՀՔԾ-ն Սերժ Սարգսյանի գույքի վրա կալանք է դրել, ինչը նրա պաշտպան Ամրամ Մակինյանը բողոքարկել էր։
Հիշեցնենք, որ ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 38-179-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով։ Ըստ նախաքննական մարմնի՝ զբաղեցնելով ՀՀ նախագահի պաշտոնը, Սերժ Սարգսյանն իր պաշտոնեական դիրքն օգտագործելով, 2013 թվականին կազմակերպել է պաշտոնատար մի խումբ անձանց կողմից պետությունից վատնելու եղանակով առանձնապես խոշոր չափերով գումարի՝ 489.160.310 ՀՀ դրամի հափշտակության կատարումը:

The Prosecutor's Office has rejected the appeal by Armenia's third President Serzh Sargsyan's lawyer against the decision to place attachment on Sargsyan's property. The Prosecutor's Office has confirmed this news to Armenian News-NEWS.am.
The Special Investigation Service (SIS) has placed attachment on Serzh Sargsyan's property, but his legal defender Amram Makinyan had appealed this decision.
The SIS announced the indictment of Serzh Sargsyan on December 4, 2019. According to the official report, occupying the office of the President of the Republic of Armenia and using his respective official position, in 2013 he organized the theft of 489,160,310 drams by a group of officials. He was charged with a criminal offense, and a signature bond to not leave Armenia was chosen as the pretrial measure for him.