HBO-ն մուլտսերիալ է նկարում Եղիսաբեթ Երկրորդի ընտանիքի մասին
HBO Max սթրիմինգային ծառայությունը սկսել է բրիտանական թագավորական ընտանիքի անդամների մասին «Արքայազն» մուլտսերիալի արտադրությունը:
Gazeta.ru-ի փոխանցմամբ՝ նոր նախագծով զբաղվում է պրոդյուսեր Գարի Ջանեթին, որը նաև հնչյունավորելու է գլխավոր հերոսին՝ 6-ամյա արքայազն Ջորջին: Մուլտսերիալ նկարահանելու գաղափարը ծագել է ի շնորհիվ Ջանետի, որը վերջին շրջանում փոքրիկ արքայազնի «անունից» Ինստագրամում ծաղրական էջ է վարում:
Մուլտֆիլմում կերպարների թվում են արքայազն Հարրին, Մեգան Մարքլը, արքայազն Ուիլյամը, Քեյթ Միդլթոնը, հենց Եղիսաբեթ Երկրորդը և ոչ միայն:

HBO анонсировал мультсериал о семье Елизаветы II
Стриминговый сервис HBO Max запустил в производство мультсериал ''Принц'' о членах британской королевской семьи, сообщает Deadline, передает Gazeta.ru
Новым проектом займется продюсер ''Гриффинов'' Гэри Джанетти, который также озвучит главного героя, 6-летнего принца Джорджа. Идея мультсериала родилась именно благодаря Джанетти, который в последнее время ведет пародийный Instagram ''от лица'' маленького принца.
Среди персонажей мультфильма будут принц Гарри, Меган Маркл, принц Уильям, Кейт Миддлтон, сама королева Елизавета II и не только. Роли озвучат Орландо Блум, Кондола Рашад, Том Холландер, Алан Камминг, Иван Реон и другие артисты.