Սահակաշվիլին կանխատեսել է Ուկրաինայի կազմալուծումը հինգ պետության
Վրաստանի նախկին նախագահ Միխեիլ Սաhակաշվիլին հայտարարել է, որ Ուկրաինան կարող է կազմալուծվել մի քանի պետությունների:
Ինչպես հաղորդում է ՌԻԱ Նովոստին՝ քաղաքական գործիչն ընդգծել է, որ Կիևին քաղաքական համակարգի շտկում է անհրաժեշտ, առանց որի պետության ամբողջականությանը վտանգ կսպառնա:
«Ոչ միայն գողեր կլինեն, այլ անջատողականություն կլինի, Ուկրաինան իսկապես կսկսի կազմալուծվել»,- հայտարարել է Սահակաշվիլին ուկրաինական «112» հեռուստաալիքի եթերում:
Նրա խոսքով՝ տեղի մեծահարուստները երկրի տարբեր շրջաններում «հարստացել են և իրենց մասնավոր բանակներն են ստեղծել»:
«Այդ մարդիկ հենց այնպես ոչ մի տեղ չեն գնում, նրանք ենթակառուցվածքներ են պատրաստում, որպեսզի Ուկրաինան վերածվի ևս հինգ «Ուկրաինաների»,- հավելել է Սահակաշվիլին:

Саакашвили предсказал распад Украины на пять частей
Экс-президент Грузии Михаил Саакашвили заявил, что Украина может распасться на несколько государств.
Политик подчеркнул, что Киеву необходима корректировка политической системы, без которой возникнет угроза целостности государства.
"Будут не просто воры, будет сепаратизм, будет реально Украина распадаться", - заявил Саакашвили в эфире телеканала "112", передает РИА Новости
По его словам, местные олигархи в разных частях страны "обросли деньгами и частными армиями".
"Эти люди никуда не уходят просто так, они готовят инфраструктуру для того, чтобы Украина превратилась в еще пять "украин", - заключил экс-президент Грузии.