Նիկոլ Փաշինյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Եվրոպական խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելի հետ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Եվրոպական խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելի հետ, տեղեկացնում է վարչապետի աշխատակազմը:
«ՀՀ վարչապետը և Եվրոպական խորհրդի նախագահը քննարկել են Հայաստան-ԵՄ հարաբերություններին վերաբերող հարցեր: Կողմերը պատրաստակամություն են հայտնել էլ ավելի զարգացնել ՀՀ-ԵՄ հետագա համագործակցությունը, այդ թվում՝ առևտրատնտեսական կապերը:
Քննարկման առանցքում է եղել Հայաստանում իրականացվող ժողովրդավարական բարեփոխումների օրակարգը: Եվրոպական խորհրդի նախագահն ընդգծել է, որ կարևորում է Հայաստանի ընտրած բարեփոխումների ճանապարհը:
Հեռախոսազրույցի ընթացքում Նիկոլ Փաշինյանը և Շառլ Միշելը մտքեր են փոխանակել հունիս ամսին Բրյուսելում կայանալիք Արևելյան գործընկերության առաջիկա գագաթնաժողովից իրենց սպասելիքների շուրջ»,- ասված է հաղորդագրությունում:

Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan held a telephone conversation with President of the European Council Charles Michel on February 3, the PM’s Office told.
The officials discussed issues relating to the Armenia-EU relations. They expressed readiness to further develop the Armenia-EU future cooperation, including the commercial ties.
The discussion also focused on the agenda of ongoing reforms in Armenia. The European Council President said he attaches importance to the reform path selected by Armenia.
During the phone talk the Armenian PM and the European Council President exchanged views on their expectations from the upcoming summit of Eastern Partnership in June in Brussels.