Արթուր Վանեցյանը հայտարարում է ակտիվ քաղաքականությամբ զբաղվելու մասին
ԱԱԾ նախկին տնօրեն Արթուր Վանեցյանը տպագիր լրատվամիջոցների ղեկավարների հետ հանդիպմանն ասել է, որ հայտարարելու է ակտիվ քաղաքականությամբ զբաղվելու մասին, փոխանցում է Aysor.am։
«Փորձելու եմ ինձ ներկայացնել արդեն քաղաքական դաշտում, քաղաքական գործունեությամբ զբաղվելը ենթադրում է քաղաքական ուժի ստեղծում, գրանցում, որը ես պատրաստվում եմ առաջիկայում իրականացնել», - ասել է նա։
Վանեցյանը նշել է, որ շատ մոտ ժամանակներս կհայտարարի կուսակցության գրանցման մասին։
Նա ասել է, թե անհրաժեշտություն կա, որպեսզի ձևավորվի մի քաղաքական ուժ, որը կփորձի համախմբել ու միավորել հասարակության այն լայն զանգվածին, որը չի ընդունում այսօրվա իշխանությունների գործելակերպը, չեն արդարացվել նրանց հույսերը ու նրանք մարդիկ են, որոնք չեն ուզում վերադարձ անցյալին։
«Շատ կարևոր մի երևույթ է ի հայտ եկել, որով հասարակությունը սևերի ու սպիտակների է բաժանվել, ես կարծում եմ՝ դա կեղծ օրակարգ է, բերվել է քաղաքական դաշտ օրակարգ, որ գործող իշխանությունների այլընտրանքը նախկիններն են, ես ձեզ վստահեցնում եմ, որ նման բան չկա, վերադարձ անցյալին երբեք չի լինելու, ես այն մարդն եմ, որը պայքարելու է դրա դեմ, որ հանկարծ վերադարձ այնցյալին չլինի, բայց ես նաև այն մարդն եմ, որը դեմ է հասարակության բաժանումներին ու այդ կեղծ օրակարգը, որը մանիպուլյատիվ կերպով տարածվում է, նման բան չկա, մենք բոլորս հայ ենք, ՀՀ քաղաքացիներ ենք», - ասել է Վանեցյանը։

Former director of the National Security Service Artur Vanetsyan has stated at the meeting with the representatives of printed mass media about entering active politicsAysor.am reports.
“I will try to present myself in the political field. Dealing with political activity supposes creation of political force and its registration which I am planning to do soon,” he stated.
Vanetsyan stated that in the near future he will state about registering a party.
He noted about the necessity of formation of political force that will try to consolidate and unite the wide mass which does not accept the working style of today’s authorities, whose hopes and expectations were not justified and who does not want return to the past.
He said false agenda has been brought as if the alternative to the current authorities are the previous ones.
“I convince you that there is no such thing, there will be no return to the past. I am the person who will fight against it,” he said.