Իրանում կորոնավիրուսով վարակվածների թիվը հասել Է 47-ի. գրանցվել Է 12 մահ
Իրանում նոր կորոնավիրուսով վարակման դեպքերի թիվը հասել Է 47-ի, գրանցվել Է 12 մահ: Այդ մասին փետրվարի 24-ին հայտնել Է երկրի Մեջլիսի (խորհրդարանի) նախագահության պաշտոնական ներկայացուցիչ Ասադուլլա Աբասին՝ վկայակոչելով առողջապահության ևբժշկական կրթության նախարարության տվյալները, փոխանցում է ՏԱՍՍ-ը:
«Առողջապահության նախարարը (Սայիդ Նամակի) հայտնել Է, որ 47 մարդու մոտ հայտնաբերվել Է կորոնավիրուս, նրանցից 12-ը մահացել են»,-Աբասի խոսքը մեջբերում Է ISNA գործակալությունը: Ավելի վաղ իշխանությունները հայտնել Էին, որ Իրանում կորոնավիրուսով վարակվելու դեպքերի թիվը հասել Է 43-ի, ընդ որում՝ գրանցվել Էր ութ մահ: Կորոնավիրուսից մահվան դեպքեր են գրանցվել Ղոմի, Մարկազիի ևՄազանդարանի նահանգներում:

В Иране число заразившихся коронавирусом достигло 47
Число случаев заболевания, вызванного новым коронавирусом, в Иране достигло 47, зафиксировано 12 летальных исходов. Об этом сообщил в понедельник официальный представитель президиума Меджлиса (парламента) Асадулла Аббаси со ссылкой на данные министерства здравоохранения и медицинского образования, передает Тасс.
"Министр здравоохранения [Саид Намаки] сообщил, что у 47 человек выявлен коронавирус, из них 12 умерли", - цитирует Аббаси агентство ISNA.
Ранее власти сообщали, что число случаев заражения в Иране коронавирусом достигло 43, при этом было зафиксировано восемь летальных исходов. Смерти от коронавируса зарегистрированы в провинциях Кум, Маркази и Мазендеран.