ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Ալեն Սիմոնյանը հանդիպել է ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարի հետ
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Ալեն Սիմոնյանը փետրվարի 27-ին հանդիպել է աշխատանքային այցով Հայաստանի Հանրապետությունում գտնվող ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Ստանիսլավ Զասի հետ:
Հանդիպմանը ներկա են եղել ՀՀ արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Շավարշ Քոչարյանն ու ՀԱՊԿ-ում Հայաստանի ներկայացուցիչ Վիկտոր Բիագովը:
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահը շնորհավորել է Ստանիսլավ Զասին ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարի պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ:
Ալեն Սիմոնյանը նշել է, որ ՀԱՊԿ-ը  մեր երկրի անվտանգության համակարգի կարևորագույն տարրերից է, և Հայաստանը շահագրգռված է այդ կառույցի արդյունավետ աշխատանքում: Ըստ նրա` ՀԱՊԿ գործունեությունը մեր տարածաշրջանում պետք է նպաստի հավասարակշռության և խաղաղության պահպանմանը:
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահը կարևորել է նախորդ տարի Երևանում ՀԱՊԿ Խորհրդի և ՀԱՊԿ ԽՎ լիագումար նիստերի անցկացումը: Նա նշել է, որ Հայաստանի պատվիրակությունն ակտիվորեն աշխատում  է ՀԱՊԿ ԽՎ-ում՝ իր ջանքերն ուղղելով փոխհարաբերությունների կատարելագործմանը:
Ստանիսլավ Զասը շնորհակալություն է հայտնել Ազգային ժողովում հյուրընկալվելու և շնորհավորանքների համար և փոխգործակցության պատրաստակամություն հայտնել: Զրուցակիցներն անդրադարձել են նաև ՀԱՊԿ շրջանակում համագործակցությանը վերաբերող հարցերի:

Вице-спикер НС Армении встретился с Генеральным секретарем ОДКБ
27 февраля вице-спикер НС А.Симонян встретился с Генеральным секретарем ОДКБ Станиславом Засем, находящимся в Армении с рабочим визитом.
На встрече присутствовали заместитель министра иностранных дел РА Ш.Кочарян и представитель Армении в ОДКБ В.Биягов.
Вице-спикер НС поздравил С.Зася с назначением Генеральным секретарем ОДКБ.
А.Симонян отметил, что ОДКБ – одна из важнейших элементов системы безопасности нашей страны, и Армения заинтересована в эффективной работе этой структуры. По его мнению, деятельность ОДКБ должна содействовать сохранению баланса и мира в нашем регионе.
Вице-спикер НС особо отметил проведение в Ереване в прошлом году Совета ОДКБ и пленарного заседания ПА ОДКБ. Он подчеркнул, что делегация Армении активно работает в   ПА ОДКБ, направляя свои усилия на совершенствование взаимоотношений.
С.Зясь, поблагодарив за прием в НС и поздравления, выразил готовность к взаимодействию. Собеседники обратились также к вопросам сотрудничества в рамках ОДКБ.